Piquet távozik a Jaguar Formula E csapatától, Lynn érkezik a helyére!

Nelson Piquet Jr. és a Formula E-ben szereplő Jaguar Racing bejelentette, hogy a brazil pilóta távozik a csapattól, és a brazil Stock Car-sorozatban folytatja pályafutását.

Nelson Piquet Jr., Panasonic Jaguar Racing, Jaguar I-Type 3, causes a yellow flag

Sam Bloxham / Motorsport Images

Az ifjabb Piquet már 33 esztendős, és igen komoly tapasztalattal rendelkezik. Édesapjához hasonlóan a Forma-1-ben is versenyzett, de messze nem tudott olyan eredményeket elérni, ráadásul a sport történetének egyik legnagyobb botrányának egyik főszereplőjeként idő előtt kellett távoznia. Mindössze 1.5 szezonja volt az F1-ben a Renault gyári csapatával. A legjobb eredménye egy második hely volt az első szezonjában Németországban. Az utolsó futamát Magyarországon futotta 2009-ben.

A Formula E-ben 2014 óta versenyez, tehát már a projekt legelején csatlakozott a mezőnyhöz. A privát China Racing színeiben rögtön bajnok is lett, majd sorra jöttek a rosszabb szezonok. Az első jaguaros idényében is csak 9. lett, és a dobogóra sem tudott felállni.

Idén csapattársa, Mitch Evans folyamatosan jobb eredményeket szerzett a brazilnál, most pedig bejelentették, hogy Piquet közös megegyezéssel távozik a Jaguartól, és a brazil Stock Car-sorozatban folytatja.