Vergne: A bajnoki címet a barátomnak, Jules Bianchinak ajánlom

„El sem tudom hinni, micsoda őrült futam, Istenem, de jó érzés!" - ujjongott Vergne, miután megtudta, hogy ő a Formula E újdonsült bajnoka. A francia remekül versenyzett a New York-i ePrix-n és a sorozat negyedik bajnoka lett.

Jean-Eric Vergne, Techeetah, celebrates on the podium after winning the championship

Fotót készítette: Sam Bagnall / Motorsport Images

Jean-Eric Vergne, Techeetah, celebrates after winning the championship
Jean-Eric Vergne, Techeetah, celebrates in Parc Ferme after winning the championship
Jean-Eric Vergne, Scuderia Toro Rosso with Jules Bianchi, Marussia F1 Team on the drivers parade.

A tegnap esti, New Yorkban megrendezett Formula E futamon Jean-Eric Vergne a 18. helyről rajtolva az ötödik helyre tudta behozni a járgányát, ami azt jelenti, hogy egy futammal a szezon vége előtt behozhatatlan előnyre tett szert a francia pilóta, aki az elektromos széria negyedik bajnokává avanzsált.

A Toro Rosso egykori pilótája egy különös tradíciót folytatott: egyelőre csak az tudott Formula E bajnoki címet szerezni, aki F1-es múlttal rendelkezik. Az első bajnok Nelson Piquet Jr. volt, aki másfél éven keresztül a Renault pilótája volt, majd Sebastien Buemi következett, aki Vergne-hez hasonlóan a Toro Rossónál versenyzett, majd Lucas di Grassi tudott nyerni, aki a 2010-es szezonban a Virgin Racing pilótája volt.

Vergne nem dőlhetett hátra előnye ellenére sem New Yorkban, mivel „túlzott energiafogyasztás” miatt a 18. helyről kellett indulnia. De óriási formában volt a francia, aki egyetlen a bajnoki címért még versenyben lévő riválisa, Sam Bird előtt végzett, az angol csak a kilencedik helyre ért be, így Vergne lett a bajnok.

„El sem tudom hinni, micsoda őrült futam, Istenem, de jó érzés! Még kell egy kis idő, hogy ezt feldolgozzam. Az egyetlen dolog, amit tudok mondani, hogy jó érzés.” – mondta örömittasan Vergne a versenyt követően.

A feladatai pedig itt még nem értek véget, bár tagadhatatlan, hogy a vasárnap esti versenynek már felszabadultabban vághat neki. A csapata a Techeetah még versenyben van a konstruktőri bajnoki címért, kihívójuk az Abt-Audi.

„A vasárnapi futam után tudom majd teljesen kiélvezni a bajnoki címet. Erre vártam az egész szezonban. Amikor beértem nem is tudtam, hogy sikerült. A mérnököm mondta, hogy „azt hiszem megcsináltuk”. Erre megkérdeztem, hogy érti? Aztán Andre Lotterer lelassított, és kezdett leesni a dolog.”

„Amikor végre felfogtam, szóhoz sem jutottam. Élveztem a versenyt, bár elég kemény volt. Néhány pilóta nagyon keményen védekezett, nehéz dolgom volt, nehezebb, mint Svájcban. Most keményebbek voltak az ellenfelek.” – nyilatkozta Vergne.

Így hozott óriási örömöt a francia versenyzőnek egy ötödik hely. Végül Vergne nem feledkezett meg honfitársáról, Jules Bianchiról sem, aki 2015. július 17.-én hunyt el, a 2014-es Japán Nagydíjon történtek következményeképp.

„Ezt a szezont a barátomnak, Jules-nek ajánlom.” – mondta Vergne a csapatrádión.

Előző cikk Jean-Eric Vergne a Formula E 2017-18-as bajnoka!