Jean-Eric Vergne a Formula E 2017-18-as bajnoka!

A svájci pilóta remek versenyzésével kerekedett Sam Bird fölé, és annak ellenére, hogy a 18. helyről indult, végül az ötödik helyre tudott befutni, míg Bird csak kilencedik lett. A futamot Di Grassi nyerte.

Jean-Eric Vergne, Techeetah

Sam Bloxham / Motorsport Images

Lucas di Grassi, Audi Sport ABT Schaeffler
Lucas di Grassi, Audi Sport ABT Schaeffler, wins the Zurich ePrix

Izgalmas Formula E szezon érkezett el utolsó állomásához és utolsó előtti versenyéhez magyar idő szerint szombat este, New Yorkban. A fő kérdés természetesen az volt, hogy Jean-Eric Vergne, vagy Sam Bird lesz boldogabb a verseny végén. Vergne előnye tekintélyes 23 pont volt, viszont csak hátulról, a 18. helyről rajtolhatott el. A pole pozíciót pedig Buemi szerezte meg.

A rajt kisebb koccanásokkal volt tarkítva, Mitch Evans feladta a versenyt, a top 5 pedig Buemi, Prost, Abt, Lopez, Piquet volt. Bird ekkor a 13. helyen haladt, Vergne pedig a 18.-on úgy, hogy Bird tudta, pontokat kell hoznia Vergne-en, hogy legyen esélye a bajnoki címre. Bird-öt hajtotta a bajnoki remény, és sorra nyerte a pozíciókat, pár körrel később már a kilencedik helyen haladt. Közben kissé az élmezőny is átrendeződött, Abt megelőzte Buemit, őket Piquet, Dillmann és Prost követte.

Időközben Bird nem tudott tovább zárkózni, sőt, Lotterer megelőzte, így a tizedik helyen haladt, amíg Vergne nem volt rest, és a 12. pozícióba küzdötte fel magát. A verseny harmadánál tehát Bird esélyei igencsak rosszak voltak, de a helyzete csak még rosszabb lett: Vergne a pályán megelőzte riválisát, Bird így csak a 11. volt.

Di Grassi eszméletlen tempóban zárkózott fel, és a 20. körben annak ellenére, hogy a 11. helyről rajtolt, már a második helyen haladt. A 24. körben egy hihetetlenül pimasz manőverrel átvette a vezetést csapattársától, Daniel Abttól.

Miután lezajlottak a bokszkiállások, Vergne már az ötödik pozícióban állt, míg Bird a kilencedik volt.

9 körrel a futam vége előtt Alex Lynn falhoz vágta az autóját, emiatt pedig bejött a safety car, ami előrevetített egy komoly sprintfutamot a végére. Az állás az élen Di Grassi, Abt, Buemi, Dillmann, Vergne volt, Bird az utolsó pontszerző, 10. helyen tanyázott. A safety car miatt az is egyértelművé vált, hogy nem a körök száma lesz a meghatározó, hanem az időlimit. Miután a biztonsági autó bejött 2 és fél perc, plusz egy kör maradt a pilótáknak a bizonyításra.

Az élmezőnyben azonban nem történt változás, Bird pedig csak Prostot tudta megelőzni, így Jean-Eric Vergne lett a Formula E 2017-18-as bajnoka!

Végeredmény: Di Grassi, Abt, Buemi, Dillmann, Vergne, Heidfeld, Lotterer, Engel, Bird, Prost.