Formula E: dráma és Audi-győzelem a második futamon Hong Kongban

Edoardo Mortara három körrel a leintés előtt dobta el a gépet, de még így is be tudott jönni a harmadik helyre. A Venturi Grand Prix versenyzője azonban nem lehet boldog, mert egy biztosnak tűnt győzelmet dobott el.

Daniel Abt, Audi Sport ABT Schaeffler

Andy Chan

A 45 körös második futamot Rosenqvist kezdhette meg az élről, közvetlen Mortara és Abt előtt, de Evans és Lynn is nagyon jó helyen volt a negyedik, valamint az ötödik helyen. Ezzel szemben például Vergne csak a 7., Heidfeld a 10., Piquet a 11., Di Grassi a 12., Prost a 14., míg Buemi a 20. kockáról vághatott neki a távnak. Ezzel az igencsak furcsa rajtráccsal gyakorlatilag borítékolható volt az izgalmas verseny.

A verseny sajnálatos módon a lámparendszer hibája miatt csak a biztonsági autó mögül vehette kezdetét. Ez egy igencsak furcsa jelenet volt, miközben a BMW biztonsági autó hátulról jött fel szlalomozva a rajtrácson lévő gépek között, hogy beálljon eléjük.

Az első kör végén a Formula E mezőnye azonban megkapta a zöld jelzést, ami egy drámai pillanattal kezdődött, miután az első kanyarban az élről indult Rosenqvist a saját hibájának köszönhetően megpördült, és visszaesett a 11. helyre. Ezzel Mortara vette át a vezetést Abt, Evans, Lynn és Da Costa előtt.

A 6. körben Heidfeld egy ideiglenes műszaki probléma miatt visszacsúszott a 20. helyre. A német rettentő dühös lehetett, mivel már szombaton sem tudott örülni a harmadik helyének, de ez maga volt számára a totális kiütés. Piquet nem sokkal később hasonlóan járt, és a brazil bajnok ugyancsak hátrébb szorult, egészen a 14. helyig.

A 14. körben egy nagyon szép előzést láthattunk. Di Grassi unta meg Prost tötyörgését, és a brazil be is tette a gépet a francia elé. Ezzel fel is ugrott az utolsó pontot érő helyre. Rosenqvist a hibáját követően szép lassan megkezdte a felzárkózást, és a 18. körben a 7. helyre ugrott fel Turvey ellen.

A 20. körben így nézett ki a pontszerzők sorrendje: Mortara, Abt, Evans, Da Costa, Lynn, Vergne, Rosenqvist, Turvey, Bird, Di Grassi.

A kiállások, az autócserék után is Mortara maradt az élen, ráadásul több mint 3 másodperccel Abt előtt, majd jött a nagy felzárkózó Rosenqvist, aki hatalmasat lépett előre. A pontszerzők további sorrendje a 30. körben: Evans, Lynn, Vergne, Bird, Turvey, Engel, Prost.

Amikor már úgy tűnt, hogy minden sima lesz Mortara és a Venturi körül, jött a dráma, hiszen a DTM-pilóta egyszerűen eldobta a gépet. A megpördülésével visszaesett a harmadik helyre, de ennek a dobogónak nem fog annyira örülni, hiszen nagyon magabiztosan vezetett, egészen majdnem a végéig.

A győztes így Abt lett az Audival, közvetlen Rosenqvist előtt, aki a nagy visszaesése ellenére a második helyen ért célba, így csak egy pozíciót bukott. Normál körülmények között azonban talán nagyon simán nyerhetett volna vasárnap.

Érdekesség, hogy Abt legutóbb 2012-ben nyert futamot, még a Lotus GP színeiben a GP3-ban Monzában.

A legjobb ötben találjuk még Evanst és Lynnt, akik szintén jól mentek, míg Vergnek a hatodik helyen nem ez volt élete versenye. A pontszerzők között találjuk még Bird-öt, Turvey-t, Engelt és Prostot, aki közvetlen a mezőny legvégéről indult Buemi előtt zárt. Ezzel a svájci éppen hogy csak nem szerzett pontot.

A nagyobb nevek között Piquet, Da Costa, Di Grassi és Kobayashi sem szerzett pontot.