Motorsport.com hírek

Bird szerint az új vonalvezetés nem segíti a bajnoki reményeit

A Formula E 2017-18-as szezonja a szombati és vasárnapi New York-i futamokkal zárul, és kisebb átalakításokat eszközöltek a pályán. Sam Brid szerint ez nem segít nekik céljaik elérésében.

Sam Bird, DS Virgin Racing

Fotót készítette: Dom Romney / Motorsport Images

Lucas di Grassi, Audi Sport ABT Schaeffler

New York a tavalyi szezon óta része a Formula E versenynaptárának, és a két tavalyi versenyt egyaránt Sam Bird nyerte, viszont azóta néhány átalakításon esett át az aszfaltcsík, a vonalvezetés például majdnem 500 méterrel hosszabb lett, és néhány kanyar is megváltozott.

Bird jelenleg 23 pontos lemaradásban van a pontversenyt vezető Jean-Eric Vergne mögött, úgy, hogy már csak a két New York-i futam van hátra. A Virgin pilótája szerint a plusz méterek a pályán nem fogják segíteni abban, hogy behozza a lemaradását, mivel energiahatékonyságban nem állnak túl jól.

„Így már teljesen más lesz a pálya. Előző évben versenyképesek voltunk, az autó is jól viselkedett, jó volt az egyensúly, és akkor az energiahatékonysággal sem volt gond a riválisainkhoz képest, viszont a hosszabb pályával már meggyűlhet a bajunk.” – magyarázta Bird.

„Nem minket segítenek a változtatások. Azzal, hogy hosszabb lett a pálya sokkal nagyobb szerepet kap az energiahatékonyság. Ebben pedig már több csapat is előttünk jár. De nem menekülhetünk el a kihívás elől, a legjobbunkat kell nyújtanunk és kihozni a maximumot az autóból, aztán meglátjuk, hogy ez mire lesz elég. Teljesen más lesz, mint a tavalyi verseny, a karakterisztikát már inkább a berlinihez tudnám hasonlítani (szerk.: akkor Audi 1-2-vel végződött a futam), ami nem túl jó hír számunkra, de hiszem, hogy lehet esélyünk. De mindig jó olyan helyszínre menni, ahol már vannak emlékeid, és már sikerült nyerned, aztán majd meglátjuk, mit hoz a hétvége.”

Lucas di Grassi szerint a változtatások miatt még több előzésnek lehetünk szemtanúi, ezáltal pedig a verseny is izgalmasabb lehet. A pálya változtatásait egyébként az új Gen2 autókra való felkészülésképp csinálták, amik a 2018-19-es szezontól lesznek a rajtrácson.

„Szerintem nagyon pozitív ez a változtatás, mivel megnövelték az egyenes méretét, emiatt pedig lesz még egy előzési lehetőség a pálya hátsó egyenesében. A tavalyi New York-i futam nem tartozott a legizgalmasabbak közé, de úgy vélem, ezzel az átalakítással már más lesz a helyzet.”

„Én nagyon hasonlóan alakítottam volna át a vonalvezetést, ha ez az én feladatom lett volna, szóval nagyon örülök. A helyszín és a hangulat már tavaly is nagyszerű volt, a pálya már kevésbé. Idén viszont a hosszabb pálya és átalakított vonalvezetés biztosan jobb versenyt fog hozni, jó irányba haladnak a dolgok.” – mondta elégedetten Lucas di Grassi.

Következő cikk Vergne: megmutattuk, hogy egy ügyfélcsapat is sikeres lehet