Ezért nem lett dobogós De Vries Chilében

A Mercedes versenyzője, Nyck De Vries a harmadik helyen futott be a Santiago ePrix-n, azonban az 5 másodperces büntetése miatt végül ötödik lett. A verseny közben még nem tudhattuk, miért büntették meg a hollandot, időközben viszont kiderült, hogy miért járt a büntetés.

Nyck De Vries, Mercedes Benz EQ, EQ Silver Arrow 01 Stoffel Vandoorne, Mercedes Benz EQ, EQ Silver Arrow 01, Sébastien Buemi, Nissan e.Dams, Nissan IMO2

Fotót készítette: Alastair Staley / Motorsport Images

De Vries a szombati Santiago ePrix-n a verseny vége felé egyre előrébb tudott jönni a mezőnyben. A futamot végül Maximilian Günther nyerte meg a BMW-vel, aki minden idők legfiatalabb futamgyőztese lett a teljesen elektromos sorozatban.

A Mercedes versenyzője, Nyck de Vries a harmadik helyen futott be, azonban nem tarthatta meg a harmadik helyét. A Formula 2 tavalyi bajnoka 5 másodperces büntetést kapott, ezzel ötödik lett, de a verseny közben még csak annyit tudtunk, hogy a büntetését „technikai kihágás” miatt kapta.

Később a stewardok dokumentumából kiderült, hogy De Vries a Formula E sportszabályzatának 27.9-es cikkelyét sértette meg, vagyis túl hideg volt az autójában az akkumulátor hűtőfolyadéka.

A 24 éves versenyző erről így nyilatkozott a Motorsport.com-nak:

„Az akkumulátorral kapcsolatosan vétettünk a szabályok ellen a verseny előtt. Mindenki megpróbálja a lehető legjobban lehűteni az akkumulátort a verseny rajtja előtt, és sajnos mi pont egy kicsivel többet hűtöttünk rajta a szükségesnél.”

„Nagy kár, ugyanis ez lehetett volna az első dobogóm a sorozatban, de megesik az ilyen, mindenki szokott hibázni, és ez alól én sem vagyok kivétel. Ez a munka része. Nyomtam az ötödik helyért, és elégedett vagyok a versenyünkkel.”

„Jó munkát végeztünk. A verseny elején kicsit szenvedtünk a tempónkkal és a helyezkedéssel. Viszont a verseny közepétől kezdve sokat javult a tempónk, és szépen előre tudtunk jönni. Jó volt a kommunikáció is, szóval végül is elégedett vagyok.” – nyilatkozta De Vries.

De Vriesnek a chilei a harmadik futama volt a Formula E-ben, az első versenyén 6., a másodikon 16. lett, vagyis a mostani 5. helye az eddigi legjobb eredménye a sorozatban, ezzel pedig az összetettbeli 11. helyen áll.

Remek drónfelvételek érkeztek Zandvoortból, kiegészülve a számítógépes grafikákkal, amik abban segítenek, hogy átlássuk az új vonalvezetést, benne a döntött kanyarral is.