Evans sima győzelmet aratott a Mexico ePrix-n

A Jaguar versenyzője, Mitch Evans nyerte a Mexico ePrix-t, miután a pole-t megszerző Andre Lotterer és a verseny előtt a pontversenyt vezető Stoffel Vandoorne is kiesett.

Mitch Evans, Jaguar Racing, Jaguar I-Type 4

Fotót készítette: Sam Bloxham / Motorsport Images

Mitch Evans 4,2 másodperces előnnyel ért célba az első helyen a Mexico ePrix-n, ezzel pedig megszerezte a második győzelmét. Ráadásul masszív, 7 másodperces előnye volt a második helyen beérő Antonio Felix da Costa előtt, de nagy előnye tudatában az utolsó körökben már nem nyomta.

Evans és Lotterer rajtja nem sikerült túl jól, ez pedig a mercedeses Nyck de Vries kezére játszott, aki így veszélyt tudott jelenteni rájuk az 1-es kanyarba menet. Evans bevetődött Lotterer mellé, és miközben Lotterer próbálta védeni a pozícióját, összeértek, és ezzel Lotterer az ötödik helyre esett vissza.

Innentől kezdve Evans már az élen haladt az egész verseny alatt, és senki nem jelentett rá komolyabb veszélyt, a safety caros újraindításnál sem.

De Vries a 3-as kanyarnál megcsúszott, így Sebastien Buemi meg tudta előzni őt két kanyarral később. Lotterer viszont az ötödik helyről vissza tudott jönni a harmadik helyre, majd bejött a safety car.

Nico Müller top-5-ös pozícióért harcolt, azonban emiatt túl későn fékezett az 1-es kanyarban, túl nagy volt a bemeneti tempója, és a falnak ment – ezért jött be a biztonsági autó. Evans az újraindításnál simán elöl maradt, Bird pedig bátor manőverrel megelőzte Lotterert a stadion-szekcióban, így feljött a harmadik helyre.

Ezután Robin Frijns is meg tudta előzni a németet, és Lotterer védekezése De Vries ellen sem volt elég hatékony. Lotterer folyamatosan veszítette a pozíciókat, míg végül a 3-as kanyarban a falnak ment, és elvesztette a szárnyát. Ezután a törmelék a gumijára került, majd ki is gyulladt a kocsija.

Tehát Lotterer kiesett az egyenletből, Bueminek pedig összeszorított fogakkal kellett küzdenie azért, hogy megtarthassa a harmadik helyét – a helyzetén segített az, hogy a csapat kétszer is helycserét rendelt el Antonio Felix da Costa és Jean-Eric Vergne között, ezzel a svájci pilóta levegővételnyi előnyhöz jutott.

Da Costának több felhasználható energiája volt, így idővel meg tudta előzni Birdöt a 9-es kanyarnál. Viszont Bird egy körrel később aktiválta az attack mode-ot, és támadta is Da Costát, majd a következő kör 3-as kanyarjánál Bird túl mélyen vette a kanyart, és eltalálta a falat. Ekkor még sikerült folytatnia, viszont a stadion-szekciónál fel kellett adnia a versenyt.

Így Da Costa végül a második helyen végzett Buemi és Vergne előtt. Alexander Sims óriási versenyt futott, és a 18. helyről rajtolva az 5. pozícióban végzett, így csak egy pontra van a pontversenyt vezető Evanstől.

Lucas di Grassi a verseny legvégén vesztette el az ötödik helyet, így a hatodik lett Oliver Rowland és Edoardo Mortara előtt. Calado a 17. helyről indulva lett kilencedik, míg Pascal Wehrlein az utolsó top-10-es pozíciót szerezte meg.

A német versenyző annak ellenére tudott a top-10-ben végezni, hogy mindkét Mahindrának bokszutca-áthajtásos büntetést kellett letöltenie, mivel túllépték a szezononként használható váltók számát: egy szezonban két váltót lehet használni.

Wehrlein csapattársa, Jerome d’Ambrisio 11. lett, míg Robin Frijns hiába rajtolt a hatodik helyről, végül a 12. helyen ért célba.

Helyezés Versenyző Csapat Hátrány Intervallum Pont
1 New Zealand Mitch Evans United Kingdom Jaguar Racing     26
2 Portugal Antonio FelixdaCosta China Techeetah 4.271 4.271 18
3 Switzerland Sébastien Buemi France DAMS 6.181 1.910 15
4 France Jean-Eric Vergne China Techeetah 14.331 8.150 12
5 United Kingdom Alexander Sims United States Andretti Autosport 19.244 4.913 11
6 Brazil Lucas diGrassi Germany Audi Sport ABT Schaeffler 28.346 9.102 8

A Formula E bemutatta a legújabb versenygépét, a Gen2 EVO-t, mely számos nagyobb változtatást tartalmaz, beleértve az első és hátsó részt. Újabb szintlépés az elektromos világbajnokságtól.