Evans győzelemmel tartotta életben a bajnoki esélyeit a tömegbalesetettel induló koreai Formula E futamon

Mitch Evans mindent megtett annak érdekében, hogy az utolsó versenyig harcban legyen a világbajnoki címért, Stoffel Vandoorne értékes pontokat szerzett az óriási tömegbalesettel induló szöuli Formula E versenyen.

Oliver Askew, Andretti Motorsport, BMW iFE.21, Oliver Turvey, NIO 333 Racing, NIO 333 001, Sebastien Buemi, Nissan e.Dams, Nissan IM03, among a group of cars involved in a multi car crash early in the race

Fotót készítette: Carl Bingham / Motorsport Images

A bajnoki éllovas Stoffel Vandoorne csak a 7. helyre kvalifikálta magát az esős időmérőn, de a versenyben maradt riválisai sem végeztek annyival előrébb: Edoardo Mortara a 6., Mitch Evans a 3. helyről indulhatott, a pole-pozíciót óriási előnnyel Oliver Rowland szerezte meg Lucas di Grassi előtt.

A még mindig vizes pályán Rowland beragadt a rajtnál, Evans pedig valóságosan kilőtt: az első kanyaran Rowlandot, a másodikban di Grassit előzte meg a vezetésért, majd a rossz rajtja után Rowland is visszaelőzte di Grassit. Mortara egy pozíciót tudott javítani, Vandoorne maradt a 7. helyen.

A rajtnál nem történt baleset, de az utolsó kanyarban a mezőny második felének legnagyobb része kivette magát a futamból: nem kevesebb, mint 8-an hajtottak a falnak, Nyck de Vries csúnyán becsúszott Sebastien Buemi alá, a futamot pedig természetesen piros zászlóval meg is szakították.

Közel 50 perces várakozást követően indult újra a verseny, a Sam Birdöt helyettesítő Norman Nato és Nick Cassidiy autóját ezalatt meg is tudták javítani, így ők ketten visszatérhettek a versenybe.

Az újraindításkor szépen eljött a mezőny, pár körrel később azonban Mortara és Vergne akadtak össze: Mortara többször is irányt váltott a féktávon, ezért azon kívül, hogy a fékébe taposó Vergne kilökte a bukótérbe, még egy 5 másodperces büntetést is kapott, és a támadó módok aktiválása előtt visszaesett a 7. helyre a svájci versenyző.

12 perccel a verseny vége előtt Mortara világbajnoki esélyei véglegesen elpárologtak, miután defektet kapott, és kénytelen volt félreparkolni a Venturiját – percekkel azután, hogy Vandoorne nagy nehezen megelőzte Jean-Eric Vergne-t az 5. helyért.

3 perccel a futam vége előtt egész pályás sárgával semlegesítették a versenyt, miután Alexander Sims törte össze a Mahindráját a 9. helyen autózva a stadion-szekcióban. Ennek azért volt nagy jelentősége, mert a fanboost segítségével Evans és Vandoorne komoly csatát vívtak a leggyorsabb körért járó extra pontért, ami végül nevető harmadikként Jake Dennis vitt el.

A futamot végül a biztonsági autó alatt intették le, Evans mögött Rowland és di Grassi kocogtak be a dobogós helyekre Dennis és Vandoorne előtt.

A magyar idő szerint holnap reggel szintén 9 órakor rajtoló szezonzáró futam előtt Vandoorne előnye 21 pont Mitch Evansszel szemben.

Előző cikk Da Costa szinte rajt-cél győzelmet aratott New Yorkban, Vandoorne átvette a vezetést összetettben az FE-ben
Következő cikk De Vries: a glória megmentette az életem!