Da Costa-és BMW-pole a Formula E-ben: Vandoorne 5., Massa 19.

Antonio Felix Da Costa nyerte meg a Formula E új szezonjának első időmérő edzését Szaúd-Arábiában Tom Dillmann és Jose Maria Lopez előtt. A legjobb ötben Sébastien Buemi és az újonc Stoffel Vandoorne is ott van.

Antonio Felix da Costa, BMW I Andretti Motorsports, BMW iFE.18

Joe Portlock / Motorsport Images

A CSOPORT

Az időmérő edzés az A csoporttal vette kezdetét, benne többek között az Audi duójával, így Abt és Di Grassi igen hamar akcióba lendülhetett a szezon első kvalifikációján. A pálya a korábbi heves esőzések miatt egyértelműen nedves volt, feladván ezzel a leckét a versenyzőknek.

A 11 pilóta közül először Dillmann futott mért kört a brit NIO autójával: 1:19.688.
Igazán aktivitást csak az utolsó 4 percen belül láthattunk. A francia Dillmann után Lopez volt a következő, aki akcióba lendült, majd jött Vergne és a többiek az egyre száradó és gyorsuló aszfaltcsíkon.

Az A csoport legjobb idejét Da Costa rakta összese, közvetlen mögötte Dillmannal, Lopezzal, Buemival, Birddel és Vergnenel. Ez azt is jelentette, hogy ezen hat pilóta volt esélyes a super pole-ra. Frijns, D’Ambrosio, Di Grassi, Mortara és Abt nem járt sikerrel.

Costa és Dillmann között minimális volt a differencia, addig Lopez a harmadik helyen már majdnem 0.4 másodperccel volt lassabb. Buemi ötödikként 0.5 másodperc felett volt, míg Bird 0.783, addig Vergne 0.843 szekundummal maradt el.

B CSOPORT

A B csoportban a 11 versenyző között ott volt Vandoorne és Massa is. A belga versenyző idén volt kénytelen távozni a McLarentől és a Forma-1-ből, míg a rendkívül tapasztalt brazil tavaly vesztette el a tagságát a királykategóriában. Számukra ez volt az első FE időmérő. Nagyon névként még Piquet kapott helyet a listán, szintén ex-F1-esként a Jaguarral, de Paffettről sem feledkezhetünk meg. A 37 esztendős brit DTM-bajnokként csatlakozott a HWA csapathoz. 2005-ben és 2018-ban nyerte meg a sorozatot a Mercedesszel.

A második etapban is vizes maradt a pálya, több tócsával, ami miatt itt-ott igencsak csúszkáltak a pilóták. A körülmények javulása miatt a B csoport messze hamarabb aktívvá vált, de eleinte nem igazán tudták tartani a lépést a legjobb hattal.

Az órát 3 perc 41 másodpercnél kellett megállítani egy leállás miatt, ami Günther nevéhez fűződött. A Geox Dragon Racing gépe egyszerűen megállt a német alatt. A B csoport eseményei egy csattanással ért véget. Rosenqvist próbálta lelassítani a Mahindra Racing autóját, de a svéd már nem tudott megállni a fal előtt.

A legjobb hat sorrendje: Da Costa, Dillmann, Lopez, Buemi, Vandoorne és Bird. A Forma-1-ből jött belga ezzel rögtön fel is hívta magára a figyelmet, miközben Massa a Venturival csak 19. lett az FE-ben is nagy tapasztalattal rendelkező Piquet előtt.

A legjobb 6 mögött így nézett ki a sorrend: Vergne, Frijns, D’Ambrosio, Lotterer, Di Grassi, Evans, Rowland, Turvey, Paffett, Mortara, Sims, Abt, Massa, Piquet, Günther, Rosenqvist.

A 13 órától kezdődő versenyen tehát Da Costa indulhat a pole-ból Dillmann és Lopez előtt, de Buemi, Vandoorne és Bird is közel lesz a tűzhöz. Egy rendkívül érdekes futam várhat ránk, miközben a BMW rögtön az első időmérőjét megnyerte a privát NIO és a Geox Dragon előtt. Gyártóként a Nisssan e.dams van ott a legjobb ötben, megelőzve a Mercedes által támogatott HWA istállót.

Massa majdnem 2.7 másodperccel volt lassabb a legjobb időhöz képest. Mögötte Piquet pedig már 3.7 másodpercet kapott. A két brazil számára egy igen nehézkes verseny vár. A brazilok közül Di Grassi zárt a legjobb helyen. A Forma-1-ben is versenyzett pilóta 11. lett 1.799 másodperces hátrányban.