Da Costa szerezte meg a pole-t Marokkóban a BMW és a Porsche előtt

Antonio Felix da Costa egy nagyon jó kört rakott össze, és megszerezte a Formula E marokkói rajtelsőségét, közvetlen Günther és Lotterer előtt, akik azonban így is esélyesek lehetnek a győzelemre.

Antonio Felix da Costa, DS Techeetah, DS E-Tense FE20

Simon Galloway / Motorsport Images

A Formula E mezőnye jelenleg Marokkóban vendégeskedik, és eleinte tarthattunk attól, hogy leszakad az ég az időmérőn. Végül minden száraz maradt, és egy alkalommal sem kellett elővenni a piros zászlót.

A Q1 rögtön drámai pillanatokkal vette kezdetét, mivel Evans nem ért fel a gyors körére, és a bajnoki éllovas idő nélkül az utolsó helyen fejezte be a kvalifikációt. A Jaguárnál csak fogták a fejüket, és természetesen a pilóta is rettentő dühös volt.

A folytatás is igen érdekesen alakult, mert a nagymenők közül Vergne, Wehrlein, Vandoorne és Abt is hátrébb végzett. A Q4-es mezőnyből Hartley volt a legjobb, aki elégedett lehet ezzel a 12. hellyel Di Grassi előtt, közvetlen a bajnok Jean-Eric Vergne mögött. Nem mellesleg három ex-F1-es versenyzőről beszélünk, akik közül ketten ugyanannak a csapatnak versenyeztek.

A Super-pole-ban Antonio Felix da Costa, Lotterer, De Vries, Mortara, Buemi és Günther harcolhatott a legjobb helyekért, és természetesen a rajtelsőségért, ami akár győzelmet is érhet a délutáni futamon ebben az igencsak kiélezett bajnoki párbajban.

Sébastien Buemi, Nissan e.Dams, Nissan IMO2, Oliver Rowland, Nissan e.Dams, Nissan IMO2

Fotó készítője: Sam Bloxham / Motorsport Images

Vries és Buemi után Da Costa ment ki a bokszból, harmadikként részvevőként. A címvédő istálló versenyzője karrierje talán legjobb körét futotta meg, amivel Vries 0.432, Buemi pedig 0.653 másodpercet kapott.

Ezt követően a venturis Mortara próbálkozott meg egy gyorsabb körrel, de neki sem volt esélye Da Costa ellen, viszont elegendő volt ahhoz, hogy Vries és Buemi között legyen. Lotterer jó kört ment, de 0.095 másodperccel lassabb volt a legjobb időhöz képest.

Günther utolsóként vágott neki a kihívásnak, és mivel a harmadik szektorban hibázott, ha minimális különbséggel is, de kikapott, és csak a második hely lett az övé Lotterer, De Vries, Mortara és Buemi előtt. Az első három pilóta 0.1 másodpercem belül volt egymáshoz képest, addig a többiek igen távol. A Da Costa-Günther-Lotterer trió más szintet képviselt.

Helyezés Versenyző Csapat Kör Idő Hátrány Intervallum km/ó
1 Portugal Antonio FelixdaCosta China Techeetah 3 1'17.158     138.619
2 Germany Maximilian Gunther United States Andretti Autosport 2 1'17.227 0.069 0.069 138.495
3 Germany Andre Lotterer Germany Porsche Team 2 1'17.253 0.095 0.026 138.448
4 Netherlands Nyck deVries Germany Mercedes 2 1'17.590 0.432 0.337 137.847
5 Switzerland Edoardo Mortara Monaco Venturi 2 1'17.803 0.645 0.213 137.470
6 Switzerland Sébastien Buemi France DAMS 3 1'17.811 0.653 0.008 137.456

Nico Müller sem volt azon versenyzők között, akik nagyon elégedettek lettek volna a Formula E mexikói hétvégéjén. A versenyző frontálisan csapódott neki a falnak, méghozzá nem kis sebességgel.

Előző cikk Lenyűgöző onboard videón a Formula E mexikói startja
Következő cikk Da Costa nyerte a látványos és nagyon izgalmas marokkói FE-futamot