Da Costa nyerte a látványos és nagyon izgalmas marokkói FE-futamot

Da Costa megcsinálta, és az időmérős sikere után a futamot is megnyerte Marokkóban, de nem volt könnyű dolga. A dobogóra még Günther és Vergne állhattak fel, míg Evans a mezőny végéről a 6. helyre zárkózott fel a Jaguárral.

Antonio Felix da Costa, DS Techeetah, with the pole position award

Sam Bloxham / Motorsport Images

Az időmérő edzés érdekesen alakult, mivel a bajnoki éllovas a Q1-ben még mért időt sem tudott menni. Evans egyszerűen nem ért fel időben a körére. Mindenki csak döbbenten nézett, elsősorban a Jaguárnál, ahol ezzel szinte biztossá vált, hogy a versenyzőjük Marokkó után már nem az élről várhatja a folytatást.

Da Costa rajtelsőségét sem várhattuk, de a tapasztalt pilóta egy remek kört rakott össze, és övé lett a pole, akárcsak az extra pontok. Igaz, ha Günther nem hibázik a köre végén, akkor ő lehetett volna az első rajtkockában. Lotterer szintén csak kevéssel maradt el, míg De Vries, Mortara és Buemi már messze voltak.

A 45 perces + 1 körös futam száraz körülmények között vette kezdetét, napos időben. A pilóták szépen jöttek el a rajtnál, nem volt káosz néhány kisebb érintést leszámítva. Da Costa maradt az élen Günther és Lotterer előtt, de nem sokkal később már De Vries volt a harmadik a Mercedesszel.

Az első kört követően így nézett ki a TOP-10 sorrendje: Da Costa, Günther, De Vries, Lotterer, Mortara, Rowland, Buemi, Calado, Vergne, D'Ambrosio. Evanas csak a 22. helyre ugrott fel Jani és MaQingHua elé.

Stoffel Vandoorne, Mercedes Benz EQ, EQ Silver Arrow 01

Fotó készítője: Dom Romney / Motorsport Images

Az első 10 percben nem történt sok minden, leszámítva azt, hogy Buemi fellépett Mortara mögé, miközben a versenybíróság megerősítette, hogy De Vries áthajtásos büntetést kapott, amivel minden esélye elszállt a dobogóra és a jobb eredményre.

Ebből többek között Lotterer, Moratara és Buemi is hasznot húzhatott. A Mercedes pilótája a megengedettnél több energiát vett fel, emiatt járt a kemény büntetést. A 23. helyre esett vissza, és az esélytelenek nyugalmával várhatta a folytatást.

Kevesebb mint 30 perc volt hátra, amikor a TOP-10 a következőképpen nézett ki: Da Costa, Günther, Lotterer, Mortara, Vergne, Buemi, Rowland, Calado, D'Ambrosio, Di Grassi. Ekkor jött a következő büntetés MaQingHuának szabálytalan rajt miatt.

Sam Bird, Virgin Racing, Audi e-tron FE06

Fotó készítője: Sam Bagnall / Motorsport Images

Vergne remekül használta fel az extra energiát, a támadó módot, és hirtelen ott is volt a 4. helyen Mortara és Buemi előtt. Sokáig azonban nem volt ott a francia, mert Lotterer visszaelőzte őt, addig Di Grassi több remek manővert bemutatva a 9. helyen hívta fel magára a figyelmet.

Ez volt az a pillanat, amikor Günther átvette a vezetést Da Costa és Lotterer előtt. A Techeetah versenyzője azonban nem akart leszakadni, és nagyon közel tartott a gépet a BMW-hez. A 20. körben Da Costa felvette a támadó módot, viszont ezzel Günther kissé el tudott lépni, valamint Lotterer majdnem beszúrta az autót.

Da Costa újra az élre került, de nem nyugodhatott meg a többiek miatt. Günther, Vergne, Lotterer és Mortara volt mögötte. A másik Venturival Massa csak a 15. helyen állt, előtte Vandoorne-val. Ezzel egy nagyon izgalmas utolsó 15 perc vette kezdetét. A végjáték utolsó pillanatáig nem lehettünk biztosak a végeredményben.

Pascal Wehrlein, Mahindra Racing, M6Electro

Egy pillanatig sem unatkozhattak a nézők, mert minden egyes körben volt mit látniuk, ráadásul az élmezőnyben is a legjobb helyekért. Az utolsó körökben Da Costa-Vergne-Günther-Buemi-Mortara volt az első öt sorrendje.

Végül Da Costa nyerte meg a marokkói futamot Günther és Vergne előtt. A dobogósok mellett a TOP-10-ben végzett még Buemi, Mortara, Evans, Di Grassi, Lotterer, Rowland, és Bird. Evans nagyon nagy dicséretet érdemel, aki a mezőny végéről zárkózott fel. Ma akár nyerhetett is volna, ha az időmérőn nincs az a blama.

Nico Müller sem volt azon versenyzők között, akik nagyon elégedettek lettek volna a Formula E mexikói hétvégéjén. A versenyző frontálisan csapódott neki a falnak, méghozzá nem kis sebességgel.