Csapatutasítás után van meg a Formula E 2019-2020-as szezonjának a világbajnoka!

Csapatutasítás után Antonio Felix da Costa megszerezte a Formula E bajnoki címét, miután második helyen végzett a negyedik Berlin EPrix-n DS Techeetah másik versenyzője, Jean-Eric Vergne mögött.

Antonio Félix da Costa, DS Techeetah, DS E-Tense FE20

Sam Bloxham / Motorsport Images

Két megszervezett helycserének hála a DS Techeetah sikerrel tudta visszaverni a Nissan e.dams támadásait, így a konstruktőri címet is bezsebelték. A második helycserével Vergne került vissza az élre és végül kevesebb, mint fél másodperccel da Costa előtt megszerezte a szezonban első győzelmét.

Mivel a rajtot az első négy helyezett (Vergne indult első helyről) ugyanúgy kapta el, az első kanyar nem volt drámai, de a versenyt hamar a biztonsági autó mögött kellett folytatni, miután a tegnapi győztes, Maximilian Günther a falba csapódott.

A BMW Andretti pilótáját, aki a 21. helyről rajtolt, a NIO 333-as Oliver Turvey utasította maga mögé egy remek belső íves manőverrel, de előttük Sam Bird nagyon lassan vette a hármas kanyart, emiatt Sergio Sette Camarának fékezni, Turveynek lassítani kellett, Günther pedig utóbbit találta el hátulról, aki folytatni tudta a versenyt a némettel ellentétben.

Vergne 0,4 mp-cel volt da Costa előtt, az újrarajtot is jól kapta el, de nem tudta lerázni csapattársát és a Nissanból Oliver Rowlandet. A 9. körben Rowland és Buemi aktiválták 35 kW-os támadási bónuszukat, hogy felzárkózzanak a vezető párosra, Rowland viszont eközben ideig pedig a Mahindra Racingből Alex Lynn mögé került.

A következő körben a hatos kanyarban visszaszerezte a harmadik helyet, míg a két DS Techeetah válaszul szintén támadómódba kapcsolt. Bár Vergne az első helyre jött vissza, da Costának nem sokat segített, mivel a 4. helyre, Rowland és Lynn mögé esett.

Mikor visszakapaszkodott a második helyre, még egy perce volt a bónuszból, A célegyenes végén, az első kanyarban előzte meg Rowlandet és gyorsan jött fel Vergnere. A 13. körben egy rádióüzenet után helyet cseréltek, ezzel 0,4 mp körül állandósítva a különbséget, ami da Costának némi nyugalmat adhatott az 1%-kal kevesebbet fogyasztó Nissanok előtt.

Jean-Eric Vergne, DS Techeetah, DS E-Tense FE20

Fotó készítője: Andrew Ferraro / Motorsport Images

Bár a Nissanok egy ötfős vonat elején álltak, melynek végén Nyck de Vries állt, Rowland nem próbálkozott előzéssel. A 30. kör végén így a DS Techeetah újabb helycserét hajtatott végre pilótáival az első kanyar előtt, innentől Vergne learatta a babérokat és visszajött a pontverseny második helyére, miután két futammal ezelőtt csak 12. volt.

A Nissan szintén helycserét kért Buemi és Rowland között, mivel előbbinek több energiája maradt, de Buemi ezt elsőre elszalasztotta, így csökkent a nyomás a vezető pároson. Buemi végül visszaszerezte a harmadik helyet, míg de Vries az utolsó körben egy kései agresszív bevetődéssel negyedik lett Rowland előtt.

Lucas di Grassi hatodik lett az Audival a jaguaros Mitch Evans és Andre Lotterer előtt. Lynn és Felipe Massa zárták a top 10-et Sam Birdöt megelőzve, akinek csapattársa, Robin Frijns nem tudott elrajtolni, miután az Envision Virgin Racing nem tudta beindítani az autót. A 20. helyről induló Stoffel Vandoorne 12. lett Alexander Sims előtt.

Toto: a vereségeinkből tanulunk a legtöbbet, az ellenfeleink féljék ezeket a napokat