Buemit az Alonsóval közös Le Mans-i siker sem vigasztalja

A Formula E 2015/16-os bajnoka lassan két éve szerezte utolsó futamgyőzelmét, a svájci klasszist zavarja, hogy az utóbbi időben nem állhatott a dobogó tetején, és reméli, hogy még idén megváltozik ez a helyzet.

Winners #8 Toyota Gazoo Racing Toyota TS050: Sébastien Buemi, Kazuki Nakajima, Fernando Alonso

Fotót készítette: Nikolaz Godet

A jóhoz könnyű hozzászokni, és Sébastien Buemi a jelek szerint nagyon hiányolja a sikert. A svájci autóversenyző három szezont húzott le az F1-ben, de más kategóriákban is kipróbálta magát, mielőtt megállapodott a Formula E-nél. A 2014/15-ös szezonban debütáló pilóta már első szezonjában három futamgyőzelmet aratott, és második lett a szezon végén.

Egy évvel később pedig újabb három győzelmet aratott, ez azonban már vb-címhez segítette Buemit, aki újabb egy év elteltével már hat győzelmet könyvelt el, ám mivel a másik hat futamon nem szerzett pontot, végül Lucas di Grassi örülhetett az idény végén. Tavaly és idén azonban még egy győzelem sem jutott a svájcinak, aki a jelenlegi idényben éppen a legutóbbi versenyen állhatott először dobogón, ez meg is látszik az összetettben elfoglalt 10. helyén.

"Szomorú vagyok, szomorú, mert idén úgy érzem legalább egy győzelmet érdemeltem volna. legalább" - mondta Buemi a Motorsport.com kérdésére. "De a motorsportok ilyenek, könnyen padlóra kerülsz, de fel kell állni, és nyomni, de akkor is alakulhat így."

Buemi így is az Formula E történetének legeredményesebb versenyzője a 12 diadallal, a legutóbbi futam győztese, Lucas Di Grassi 10 győzelemmel második. Azonban a statisztikákkal nem nagyon foglalkozik Buemi. "Még túl fiatalok vagyunk, nem foglalkozom ilyesmivel. Persze jó dolog rekordernek lenni, Berlinben 13-ra növeltem a pole-jaim számát, de ő is remek munkát végez, és tart is néhány csúcsot, például a pódiumok számát" - utalt Buemi Di Grassira, aki 29-szer, míg a svájci 21-szer állhatott dobogón eddig.

Buemit az sem vigasztalja, hogy a hétvégén megnyerte a Le Mans-i 24 órás viadalt Fernando Alonso és Kazuki Nakajima oldalán, éppen ezért az FE-ben hátralévő három futamra maximális erőbedobást ígér, hogy megszakítsa negatív sorozatát. "Ha mindent beleadunk, még bármi megtörténhet, különösen a csapatok versenyében. Az egyéni versengés más lenne a párizsi verseny nélkül, és a santiagói nélkül is, de ez van, nem tudjuk visszacsinálni a dolgokat" - jelentette ki Buemi.