Bueminek nagy könnyebbség az első győzelem

Sebastien Buemi nyerte az első New York-i Formula E-futamot, ezzel megszerezve a Nissan első 2019-es győzelmét, és életben tartva a saját világbajnoki esélyeit az utolsó futamra.

Sébastien Buemi, Nissan e.Dams celebrates victory on the podium with Mitch Evans, Panasonic Jaguar Racing, 2nd position, Antonio Felix da Costa, BMW I Andretti Motorsports, 3rd position

Fotót készítette: Sam Bagnall / Motorsport Images

Sébastien Buemi szombaton a pole-ból indulva simán nyerte az utolsó előtti Formula E-futamot, és mivel Jean-Eric Vergne csak a leggyorsabb körért szerzett pontot, a vb-cím sorsa a vasárnapi futamon dől majd el. A svájci a Nissan első FE-sikerét aratta, míg az e.dams a 2017-es berlini futam óta várt a diadalra.

"Ez nagy megkönnyebbülés, már régóta itt vagyunk, és talán a Nissánnál már régóta várnak erre. Végülis nagyon boldog vagyok, hogy összejött. Nekünk volt a legtöbb pole-unk idén, és volt öt pódiumunk, és most a győzelem, örülök. Azt remélem, hogy összességében mindenki elégedett lehet" - mondta Buemi.

"A kezdetektől sok energiát fogyasztottam, de hallottam, hogy a többieknek még kevesebb maradt, nem tudtam, mit terveztek. Mindenesetre a biztonsági autós szakasz nagyon jól jött, ez segített. A helyzet olyan volt, mint Rómában, lassítanom kellett, de végül nem tudom, mennyi maradt, a végén meggyőződtünk róla, hogy elég lesz." - mondta a svájci.

Buemi egyike annak a négy versenyzőnek, akinek még van esélye vasárnap a vb-címért küzdeni, de 26 ponttal áll Jean-Eric Vergne mögött, vagyis a sima futamgyőzelem már nem is elég a számára. "Ha őszinte akarok lenni, akkor be kell vallani, hogy ez nehéz feladat. De a pálya ugyanaz, és a feltételek is, szóval miért ne?

Legújabb videónkban Alberto Ascari tragikus élettörténetét dolgoztuk fel fantasztikus képekkel és magyar narrációval

Előző cikk Buemi sikerével és Vergne pechjével elmaradt a bajnokavatás New Yorkban