Buemi sikerével és Vergne pechjével elmaradt a bajnokavatás New Yorkban

Sebastien Buemi nyerte az első Formula E-futamot New Yorkban, míg Jean-Eric Vergne csak egy pontot gyűjtött, így elmaradt a bajnokavatás szombaton, a vb-cím sorsa vasárnap dől el.

Sébastien Buemi, Nissan e.Dams, Nissan IMO1

Fotót készítette: Simon Galloway / Motorsport Images

Buemi az élről hiba nélkül rajtolt mögötte Lynn jött el másodiknak a New York-i első futamon, Wehrlein a harmadik helyen haladt, de a németet Sims és Abt is megelőzte. A 10. helyről rajtoló Vergne három helyet rontott, de a folyamatos lökdösődésben megsérült az autója, és ki kellett cserélni az első szárnyát. Csapattársa hasonlóan járt, a Techeetah pedig messze került a pontszerzéstől.

Legnagyobb riválisai közül azonban Di Grassi sem állt jól, 13. helyen állt, míg Evans a 10. helyen haladt. Az első percek feszültsége után a mezőny megnyugodott, egyre többen vették fel a plusz energiát, de támadó módban sem volt sok előzés. Az élen sem változott a helyzet, de az üldözők nem hagyták elhúzni az élen álló Buemit.

Di Grassi a 11., Evans a 8. helyre lépett előre, 15 perc elteltével azonban csak Buemi veszélyeztette Vergne címvédését, holott a franciák esélye sem volt a pontszerzésre. Közben a második kör támadómód alatt Lynnék megérkeztek Buemi mögé, de a svájci jól védekezett, mögötte Lynn Sims, Abt, Wehrlein, Bird, Da Costa, Günther, Evans és Di Grassi volt a pontszerzők sorrendje.

Lynn 22 perccel a vége előtt szállt ki a küzdelemből, miután a brit autója megadta magát. Bird remek előzéssel került Wehrlein elé, akit Da Costa is maga mögé utasított. A pályán maradt Jaguar miatt biztonsági autó állt a mezőny élére, és ez sokaknak jól jött, vészesen fogyott ugyanis az energia az autókból.

Abt támadta a második helyért Simst, aki keményen védekezett, a német pedig ritmust vesztett, hatan előzték meg pillanatok alatt. Evans már harmadik volt, Da Costa pedig a negyedik helyen haladt, míg Di Grassi a nyolcadik helyre lépett fel. Vergne is haladt előre, de 10 perccel a vége előtt a leggyorsabb kört teljesítve is csak a 14. helyen állt.

Evans hatalmasat küzdött, keményen támadva Simst feljött a második helyre, ezzel életben tartva minimális világbajnoki esélyeit. Közben Di Grassi feljött a hatodik helyre, Da Costa pedig a harmadikra. Egy ütközés után Vergne a 11. helyre lépett fel, és így már a pontszerzésért harcolt. Az élmezőnyben Buemi mögött Evans, Da Costa, Sims, Bird, Di Grassi volt a sorrend a hajrá kezdetén.

Vergne lépett fel a 10. helyre, míg Di Grassi az ötödik helyre zárkózott fel. Buemi sikerét végül nem sikerült megingatni, a svájci nyerte az első New York-i futamot, mögötte Evans és Da Costa végzett a dobogón, Sims lett a negyedik, Di Grassi pedig az ötödik. Egy utolsó nagy karambolban Vergne végül elvesztette a pontszerző helyet, de így is szerzett pontot a leggyorsabb körnek köszönhetően. Buemi győzelmével fellépett a negyedik helyre, De Grassi is csökkentette hátrányát Vergne-nyel szemben, így a világbajnoki cím sorsa a vasárnapi utolsó futamon dől el.