BRÉKING: Kizárták és elvették az Audi Formula E pilótájának győzelmét Hong Kongban

Daniel Abt sokáig nem örülhetett a győzelmének Hong Kongban vasárnap délután, hiszen az FIA végül kizárta őt, és elvette tőle a győzelmet.

Daniel Abt, Audi Sport ABT Schaeffler

Fotót készítette: Alastair Staley / Motorsport Images

Maro Engel, Venturi Formula E Team, Daniel Abt, Audi Sport ABT Schaeffler
Andre Lotterer, Techeetah

Mint ismeretes, a Formula E új szezonja ezen a hétvégén vette kezdetét Hong Kongban. Az első futamot szombaton rendezték meg, míg a másodikat vasárnap. A mai versenyt az Audi pilótája húzta be, de úgy, hogy Edoardo Mortara röviddel a leintés előtt hibázott, megforgott és visszacsúszott a harmadik helyre.

Abt rendkívül boldog volt emiatt, és köszönte a lehetőséget, valamint a 25 pontot, amit ráadásul a 25. születésnapján szerzett meg.

„Ez egy hihetetlen nap, egészen hihetetlen. Végig arra gondoltam, hogy mennyire jó lenne 25 pontot szereznem a 25. születésnapomon, és végül sikerült. Mindenki keményen dolgozott a csapatnál az elmúlt hónapokban. Elégedettek voltunk az autóval, és megcsináltuk!”

„Mortara hibázott, ami egyúttal egy születésnapi ajándék is volt tőle nekem.”

Miután Abt és az Audi jól kiünnepelte magát, jött az igazi hidegzuhany, ugyanis a verseny utáni vizsgálatok kimutatták, hogy az FIA biztonsági matricái az invertereken és a motorokon nem felelnek meg az autó technikai útlevelében bejelentetteknek.

Ezzel az Audi megszegte a technikai sportszabályzat cikkelyét, melynek értelmében a csapat versenyzőjét kizárták a nagydíjról. Egy órával a döntés után a csapat fellebbezést nyújtott be.

Az FIA döntésének értelmében az a Felix Rosenqvist lett a győztes, aki a pole-ból indult, de az első kanyarban megpördült és a 11. helyre esett vissza, majd onnan zárkózott fel. A nagyon szomorú Mortara kicsivel boldogabb lehet, mert így megörökölte a második helyet, addig a dobogó legalsó fokát a jaguaros Mitch Evans tudhatja magáénak. És ez az első a Jaguar számára a Formula E-ben.

A kizárással Sam Bird, a szombati futam győztese vezeti a bajnokságot, két ponttal Jean-Eric Vergne előtt. A kizárással Sébastien Buemi pontszerző lett, akinek egy nagyon rossz hétvégje volt Hong Kongban.

Az Audit a büntetés mellett még 5000 eurós bírsággal sújtották egy másik jogsértés miatt, hiszen 5 csapattag a pályára lépett, elindulván a dobogóhoz, még mielőtt az utolsó autó a parc fermébe ért volna. A vesenyírók a büntetést a biztonsági szabályok súlyos megsértése után rótták ki a gárdára.

Előző cikk Hamilton újabb kellemetlensége: törölte is a posztját