Drámai és rendkívül látványos futamot nyert meg Bird Wehrlein előtt a Formula E-ben: rengeteg büntetés Chilében

Sam Bird egy nagyon színvonalas futamot húzott be a Formula E harmadik állomásán Chilében az újonc Pascal Wehrlein és Daniel Abt előtt.

Pascal Wehrlein, Mahindra Racing

Joe Portlock / Motorsport Images

A 45 percesre tervezett chilei versenynek Di Grassi kizárásával Buemi vághatott neki az első helyen, közvetlen az újonc Wehrlein előtt, akit Abt, Bird és Vandoorne követhetett a legjobb ötben. A szintén újonc Vandoorne ugyancsak nagy teljesítménnyel rukkolt elő, hiszen a HWA eddig javarészt csak szenvedett. A TOP-10 mezőnyében Massa is ott volt a privát Venturi istállóval, így minden adott volt ahhoz, hogy egy remek futamot láthassunk.

A start előtt így nézett ki a TOP-10 sorrendje: Buemi, Wehrlein, Abt, Bird, Vandoorne, Mortara, Günther, Sims, Massa, Lopez.

A marokkói futam győztese, d’Ambrosio például csak a 20. kockáról indulhatott Piquet mögött, de Vergne sem volt túlságosan elégedett a tizenegyedik pozíciójával.

A versenyzők simán, nagyobb baleset nélkül jöttek el a rajtnál. Egy-két kisebb érintést leszámítva nem történt komolyabb incidens.

Az első kör végén Bird megelőzte Abt autóját, amivel már a 3. helyen állt Wehrlein és Buemi mögött. Ezzel szemben d’Ambrosio és Di Grassi csak a 21. és 20. helyen haladtak. Nem sokkal ezután teljes sárgazászlós figyelmeztetés volt érvényben Dillmann megtorpanása miatt, amivel a NIO Sport versenyzője rögtön kört is kapott.

Vergne kiforgása Da Costa által

39 perc volt hátra, amikor Buemi majdnem 1 másodperccel vezetett Wehrlein előtt, akit Bird, Abt és Vandoorne követett. Az ex-F1-es belga már 5 másodpercre volt az éllovas Nissan e.dams-tól. Vergne volt a következő, aki igen nehéz helyzetbe került a megpördülésével, így a bajnok csak a 20. helyen mehetett tovább, gyakorlatilag esélytelenné válván a jobb eredményekre. Da Costa forgatta ki a franciát.

A 10. körben Bird már a 2. helyen versenyezhetett 1.2 másodperces hátrányban Wehrlein megelőzésével. A Virgin versenyzője remek formát mutatott az Audi e-Tron FE05 volánja mögött.

Emiatt esett ki Massa - Rowland nem kímélte a Venturi versenyzőjét

Kevesebb mint 30 perc volt hátra a leintésig, amikor több érdekes eset is történt, miközben Massát igencsak feltették a falra, aki a károk miatt kénytelen volt feladni a versenyt, akárcsak Dillmann két körrel korábban. Günther Massához hasonlóan a 12. körben búcsúzott. Sims pedig Mortarát lökte meg hátulról, aki megforgott és pozíciót vesztett. A Geox Dragon Racing német versenyzőjének leállása miatt rövid ideig ismét teljes pályás sárgazászlós figyelmeztetés volt érvényben, amikor a pilóták csak 50 km/órával hajthattak.

Ekkor így nézett ki a TOP-10 sorrendje: Buemi, Bird, Wehrlein, Abt, Sims, Vandoorne, Mortara, Frijns, Evans, Rowland.

Vandoorne mit csinált?

Az újraindítást követően jött az újabb dráma. Vandoorne egyszerűen elmérte a féktávot és keményen nekivágódott a falnak. A gép láthatóan súlyos károkat szenvedett, így Stoffel versenye is véget ért, noha azelőtt nagyszerű pozícióban várhatta a folytatást. A nagyobb törmelékek miatt jött a szokásos 50 km/órás limit.

19 perccel a leintés előtt így festett a TOP-10 sorrendje: Buemi, Bird, Wehrlein, Abt, Sims, Mortara, Frijns, Evans, Rowland, Lotterer.

16 percet mutatott az óra, amikor menetrend szerint jött az újabb dráma. Buemi eltalálta a falat és az élről állt ki. Ekkor már Bird vezette a futamot Wehrlein és Sims előtt, miközben Da Costa, Vergne, Buemi, Vandoorne, Günther, Massa és Dillmann sem volt versenyben.

A 22 versenyző közül 14 pilóta ért célba. Röviddel a leintés előtt Rowland állt meg, ezzel csatlakozott Da Costához, Vergne-hez, Buemi-hez, Vandoorne-hoz, Güntherhez, Massához és Dillmannhoz.

A versenyt végül teljesen megérdemelten Bird húzta be a privát Envision Virgin csapattal. Másodikként a szintén privát Mahindra futott be az újonc Wehrlein vezetésével, aki szenzációsan teljesített. A dobogó harmadik fokát pedig Abt birtokolhatta. Eredetileg Sims lett volna a harmadik a BMW-vel, de a versenyző büntetést kapott, így meg kellett elégednie egy nyolcadik pozícióval.

Mortara, Frijns, Evans, Sims, d’Ambrosio, Turvey és Lopez kúszott be pontszerzőként. Ezzel a Venturi egy igen fontos pontszerzést abszolvált Mortarával. Eredetileg Di Grassi is a TOP-10-ben ért célba, de a büntetésével kikerült onnan, így a brazil nullázott.

A bajnokságot Bird vezeti 43 ponttal a neve mellett. A brit versenyzőt követi d’Ambrosio 42 egységgel, majd Da Costa érkezik 28 egységgel a szintén 28 pontos Frijns és Vergne előtt. A csapatok bajnokságában az Envision Virgin van az élen 71 ponttal. A 60 pontos Mahindra Racing a második a 47 pontos DS Techeetah előtt. A BMW már csak a negyedik 44 egységgel a 30 pontos Audit megelőzve.

A következő verseny Mexikóban kerül megrendezésre február 16-án.