Jelentés az időmérőről

Rosenqvist a pole-ban a Formula E második berlini versenyén!

Azok után, hogy tegnap megnyerte a berlini duplaforduló első versenyét, Felix Rosenqvist jó eséllyel pályázhat a duplázásra is: ő indul a pole-pozícióból a második versenyen.

Felix Rosenqvist, Mahindra Racing

Fotót készítette: Sam Bloxham / Motorsport Images

Sébastien Buemi, Renault e.Dams
Sébastien Buemi, Renault e.Dams, and Nicolas Prost, Renault e.Dams, lead the field out of the pits
Jose Maria Lopez, DS Virgin Racing
Sam Bird, DS Virgin Racing
Sébastien Buemi, Renault e.Dams, leadsJean-Eric Vergne, Techeetah

Bár nem volt olyan szoros az időmérő, mint tegnap, ma is kevesebb, mint egy tizedmásodperc döntött a Mahindra tegnapi futamgyőztes pilótája, Felix Rosenqvist javára a bajnoki címvédő, most is éllovas Sébastien Buemi ellen a berlini Tempelhof-repülőtéren. A tegnapi naphoz képest sokkal melegebb volt, így a pálya hőmérséklete mintegy 10 fokkal haladta meg a tegnapi értékeket. Rosenqvistnek egyébként nem volt egyszerű dolga az időmérő pole-pozícióról döntő szakaszában, de végül 98 ezredmásodperccel maga mögött tudta tartani a címvédésre hajtó Sébastien Buemit.

A második sorba a DS Virgin Racing két versenyzője, José María López és Sam Bird állhatnak fel. Kettejük között annak ellenére döntött viszonylag nagy, néhány tizedes különbség López javára, hogy a csoportkörben Bird még gyorsabb volt nála. A Super Pole végén záró Jean-Éric Vergne az ötödik helyről vághat neki a versenynek, ráadásul ez az időszak annyira rosszul sikerült számára, hogy itt futott idejével mindössze tizennyolcadik lett volna a csoportkörben.

Nagy volt a különbség a NextEV versenyzői között, ugyanis Oliver Turvey megszerezte a hatodik rajtkockát, csapattársa, Nelson Piquet Jr viszont mindössze a tizennyolcadik helyről várhatja a lámpák kialvását. A tegnapi időmérő győztese, Lucas di Grassi ezúttal csak hetedik lett, így mindössze a negyedik sorba állhat fel, mellette Daniel Abttal. A Jaguarnál Mitch Evans megint agyonverte csapattársát, a kilencedikként záró versenyző tíz hellyel és 1,2 másodperccel előzi meg a másik jaguarost, Adam Carrollt. A top 10-et Nicolas Prost zárja. A kvalifikáció nagy vesztese Nick Heidfeld volt, aki egy műszaki hiba miatt nem tudta kihasználni autója teljes erőtartalékait.