Az első és az utolsó kör hozta az izgalmat a Berni E-Prix-n, Vergne nagyot lépett a címvédés felé

A Formula E berni futamának első körében azonnal piros zászlóval szakították meg a versenyt, míg az utolsóban elkezdett esni, Jean-Eric Vergne így is rajt-cél győzelmet aratott, és győzelmével tovább növelte előnyét az egyéni tabellán.

Jean-Eric Vergne, DS TECHEETAH, DS E-Tense FE19

Jed Leicester / Motorsport Images

A Bern ePrix első körében azonnal meglengették a piros zászlót, az élen Jean-Eric Vergne indult, ám már az első kanyarnál tömegbaleset történt. Nem volt nagy baleset, de beszorult a sikánba a mezőny, és ezért le kellett állítani a versenyt. A svájci futamon Vergne mögött még két versenyző, Mitch Evans és Sébastien Buemi szabadult ki, a többiek beragadtak az első kanyarba.

A piros zászlós szakaszban többen is levágták a kanyart, hogy továbbhaladjanak, ebből hatalmas vita alakult ki a szünetben, leginkább Lucas di Grassi értetlenkedett a történtek miatt, de Felipe Massa is nehezen fogadta el a történteket. 45 percig állt a verseny, ez alatt a pilóták igyekeztek megtudni, hogy a kezdeti káosz után hogyan folytatódhat a berni futam.

Végül a biztonsági autó mögött indult újra a verseny, méghozzá az eredeti rajtsorrendben, vagyis nem vették figyelembe az első kanyart levágók manőverét.

Pascal Wehrlein igyekezett tapadni a dobogósokra, mögötte Günther, Bird, Abt, Lotterer, Lynn és d'Ambrosio volt az első tíz sorrendje. A svájci pályán Vergne és Evans kezdett ellépni, utóbbi támadott is, de a szűk pályán nem talált helyet az előzésre. Az első kieső Frijns volt, akit egyszerűen kitereltek az egyik bukótérbe, ahonnan nem volt visszaút.

Bird a plusz energiának köszönhetően Günther elé került, egy kemény akció végén előzött a brit, és feljött az ötödik helyre. Wehrlein autója lassult le, rossz helyen állt le, sárga zászlót lengettek a teljes pályán. Közben Evans nagyon szorongatta Vergne-t, és 17 perccel a futam vége előtt több helyen is próbálta megelőzni a franciát, aki azonban keményen tartotta pozícióját.

Lotterer Abtot, Massa Vandoorne-t előzte, Vergne a plusz energiának köszönhetően megfutotta a leggyorsabb kört, sikerült növelnie kicsit Evans előtti előnyét. Lotterer már az ötödik helyre kúszott előre, a német Günthert előzte. Lotterernek a hajrára maradt még támadó módja, Birdöt támadta, de kívülről nem tudott előzni. Később Bird hibázott, Lotterer pedig előzött, már a negyedik helyen haladt.

A hajrában még elkezdett esni is, Evans pedig az utolsó körben megérkezett Vergne nyakára.

Az élen azonban már nem változott az állás, Vergne nyerte a Berni E-Prix-t Evans előtt, Buemi végzett még a dobogón, mögöttük Lotterer, Bird, Günther, Abt, Lynn, Massa, Di Grassi volt az első tíz sorrendje. Vergne rajt-cél győzelmet aratott, és nagyot lépett tavalyi címének megvédése felé, a Formula E szezonból már csak egy helyszín, és két futam van hátra. A francia az egyetlen, aki a jelenlegi idényben harmadik állhatott fel a dobogó tetejére.

9 Brazil Felipe Massa Venturi 31 1:25'39.183 12.310 2.338   2
10 Brazil Lucas diGrassi Audi Sport ABT Schaeffler 31 1:25'39.946 13.073 0.763   1
11 Belgium Stoffel Vandoorne HWA AG 31 1:25'40.259 13.386 0.313
12 Portugal Antonio FelixdaCosta Andretti Autosport 31 1:25'40.790 13.917 0.531
13 Argentina Jose Maria Lopez Dragon Racing 31 1:25'41.144 14.271 0.354
14 United Kingdom Alexander Sims Andretti Autosport 31 1:25'41.587 14.714 0.443
15 Belgium Jérôme d'Ambrosio Mahindra Racing 31 1:25'48.745 21.872 7.158
16 France Tom Dillmann NIO Formula E Team 31 1:26'06.957 40.084 18.212
17 United Kingdom Oliver Turvey NIO Formula E Team 31 1:26'13.495 46.622 6.538
18 United Kingdom Gary Paffett HWA AG 31 1:26'49.385 1'22.512 35.890