Domináns Abt-győzelem Berlinben, Di Grassi és Vergne a dobogón

Daniel Abt nagyon magabiztosan nyerte meg a berlini Formula E versenyt, közvetlen Lucas Di Grassi és a szintén ex-F1-es, valamint a bajnoki éllovas Jean-Eric Vergne előtt.

Lucas di Grassi, Audi Sport ABT Schaeffler

Zak Mauger / Motorsport Images

A berlini versenyt Abt kezdhette meg az élről, közvetlen Turvey előtt, míg a bajnoki éllovas Vergne harmadikként nézhetett farkasszemet az újabb utcai kihívással. A legjobbak között volt még D’Ambrosio, valamint Di Grassi. Ezzel három ex-F1-es is ott volt az eső öt versenyző között. A nagyobb nevek közül Heidfeld a 14., Piquet a 15., míg Prost csak a 19. kockáról vághatott neki a 45 körös versenynek.

A rajt meglehetősen sima volt, leszámítva azt, hogy Rosenqvist sokat veszített a kicsúszásával. Ezzel rögtön a 15. helyre sodródott vissza. Az első körök után Abt állt az élen Turvey, D’Ambrosio, Vergne és Di Grassi előtt. A 3. körben azonban jött egy előzés az élmezőnyben. Di Grassi és D’Ambrosio cserélt helyet egymással. Abt mindeközben nem vett vissza, és fokozatosan növelte az előnyét. A 6. körben már 2,3 másodperccel vezetett Turvey előtt.

Turvey lassabb tempója nagyon jól jött Abt számára, hiszen a társa igencsak feltartotta maga mögött a mezőnyt. Buemi a 11. körben már a 4. helyen állt. Akkor csak Di Grassi, Turvey és Abt volt előtte. Vergne hiába állt az 5. helyen, tudta jól, hogy a bajnokság szempontjából ez nem rossz pozíció számára.

Közel féltávnál Vergne egy nagyon agresszív előzést mutatott be. A francia össze is ért Buemi autójával. Ezzel ismét a bajnokságot vezető versenyző volt a negyedik. Ekkor 14%-on volt az első autója, míg előtte Turvey már csak 9%-on állt.

Abt az élről a 24. körben állt ki a második autóért. 4.5 másodperc volt az előnye. A csere közel sem volt tökéletes, és a nagyobb előny tovaszállt. Ezzel egy újabb csata kezdődhetett. A 25. körben Abt vezetett Di Grassi és Turvey előtt. A brazil versenyző csak 1 másodpercre volt a versenyt vezetőtől, míg a harmadik már több másodpercre, látótávon kívül.

A 30. körben Abt megint elhúzott a mezőnytől. A tapasztalt pilóta több, mint 3 másodperccel járt Di Grassi előtt, majd jött Turvey, Buemi, Vergne, Evans, Bird, D’Ambrosio, és Lopez. A 34. körben Buemi és Vergne is bedarálta Turvey-t, aki nem igazán ellenkezett, mert pontosan tudta, nincs esélye. Röviddel ezután Vergne megint előzött. A francia keményen bent tartotta az autóját és elment Buemi mellett. Ezzel már ő volt a harmadik.

A futamot végül egészen magabiztosan Abt nyerte meg, közvetlen Di Grassi és Vergne előtt. A trió mögött Buemi futott be, aki ezzel többek között Turveyt, Evanst és Birdöt is megelőzte. A legjobb 10-ben találjuk még Engelt, Lotterert, valamint Heidfeldet.

A verseny egyik nagy vesztese Piquet volt. A brazil remek dolgokat csinált a Jaguarral és képes volt felzárkózni, de az utolsó kör előtt hibázott, amivel visszacsúszott, és onnan már nem volt visszaút számára.