Formula E Monaco ePrix

Fenestraz büntetése után a McLarené a pole a Monacói E-Prix-n!

A McLaren pilótája, Jake Hughes második Formula E-s pole pozícióját szerezte idén a Monacói E-Prix-n, miután a Nissan versenyzőjét, Sacha Fenestraz-t megfosztották leggyorsabb idejétől.

Jake Hughes, McLaren, e-4ORCE 04

Hughes egy megcsúszás ellenére az első szektorban gyorsabb volt Fenestraznál, de a Nouvelle sikán levágásával, úgy tűnt, minden esélyét elszalasztotta a pole-ra. Fenestraz 1:29.131-gyel a második idei első rajtkockáját szerezhette volna meg, de utolsó körében átlépte a 350 kW-os energialimitet, így a brit nyerte az időmérőt, annak ellenére, hogy a kanyarlevágás miatt az ő idejét is elvették.

Az elődöntőben Fenestraz futotta az időmérő leggyorsabb körét is, 1:28.773-at, mindhárom szektorban megverve csapattársát, Norman Natót, akinél végül fél másodperccel volt gyorsabb. Hughes szintén 1:29 alatti körrel verte a másik elődöntőben Maximilian Günthert.

A NIO 333 versenyzője, Sergio Sette Camara a negyeddöntőben simán jobb kört autózott Günthernél, azonban a versenybírók elvették ezt tőle, mert piros lámpánál hajtott ki a bokszutcából. Günther csapattársa a Maserati MSG-nél, Edoardo Mortara Hughestól kapott ki a saját negyeddöntőjében, a brit négy tizeddel volt gyorsabb nála.

Fenestraz a negyeddöntőben a másik NIO-val autózó Dan Ticktumot utasította maga mögé, 1:29.031-es idővel, az időmérő akkori leggyorsabb körével. A negyedik negyeddöntőben Nato a Jaguart vezető Mitch Evansen tudott felülkerekedni, közel három tizeddel előzve őt meg.

Alább látható a rajtrács a jelenlegi felállás szerint, a verseny magyar idő szerint délután háromkor kezdődik.