Formula E: Buemi nyerte a párizsi ePrix-t, tetemes előnnyel vezet összetettben!

Az e.Dams svájci bajnoki címvédője hatból ötödször is nyerni tudott a 2016-17-es szezonban, miután Párizsban is ő végzett az élen. Aminek ezen kívül még örülhet, hogy közvetlen üldözői mind botlottak.

Sébastien Buemi, Renault e.Dams

Steven Tee / Motorsport Images

Nelson Piquet Jr., NEXTEV TCR Formula E Team, leads Lucas di Grassi, ABT Schaeffler Audi Sport
Nelson Piquet Jr., NEXTEV TCR Formula E Team
Oliver Turvey, NEXTEV TCR Formula E Team
Adam Carroll, Jaguar Racing, Antonio Felix da Costa, Amlin Andretti Formula E Team
Robin Frijns, Amlin Andretti Formula E Team
Esteban Gutierrez, Techeetah
Daniel Abt, ABT Schaeffler Audi Sport
Nick Heidfeld, Mahindra Racing

Sébastien Buemi növelni tudta előnyét a 2016-17-es Formula E-szezon során a május 20-án megrendezett párizsi ePrix során, miután hat versenyen az ötödik futamgyőzelmét szerezte. Bueminek csak a rajtnál voltak kényelmetlen pillanatai, amikor Jean-Éric Vergne megpróbált elmenni mellette. Buemi végül jól védekezett, és az élen maradt, annak ellenére is, hogy kétszer is a pályára kellett hajtania a biztonsági autónak.

Nehéz versenye volt a tabella második helyén álló Lucas di Grassinak, akinek gyenge eredményét követően 18-ról 43 pontra nőtt a hátránya Buemivel szemben. Az Abt Audi versenyzője eleve csak a tizenötödik helyről tudott nekivágni a versenynek, ezt követően összeütközött António Félix da Costával, később pedig a problémáit tetézte, hogy autócseréjét a megengedett minimumidőnél gyorsabban végezte el, így nem sokkal az eset után áthajtásos büntetést kapott. Di Grassi egyébként hetedikként haladt büntetése előtt, és bár ezzel is nagyobb hátrányba került volna Buemivel szemben, a büntetés után egyenesen katasztrofálisra fordult.

Azután, hogy Monacóban nem tudott célba érni, Jean-Éric Vergne ismét balesetet szenvedett, így Buemi mellé a dobogóra a korábbi túraautó-világbajnok José María "Pechito" López és Nick Heidfeld állhatott fel, előbbi pályafutása első dobogós helyezését ünnepelhette. Erős versenyt futott a negyedikként beérő Felix Rosenqvist is, aki ezzel az eredményével utolérte a szintén 40 ponton álló, ma kieső Vergne-t.

Az ötödik helyet eredetileg Robin Frijns szerezte meg, azonban egy biztonsági autós fázis alatti sebességtúllépés miatt kapott büntetés után ez végül hatodikká változott, így pedig Nicolas Prost lépett előre egy helyet. Csendes versenyt futott Nelson Piquet Jr., aki a tavalyi szezonhoz képest viszont legalább viszonylag stabil pontszerzővé lépett elő. A Forma-1-ből érkező Esteban Gutiérrez sokáig a hetedik helyen haladt, azonban egy Frijnséhez hasonló eset miatt őt is hátrasorolták, azonban a hollanddal ellentétben ő sokkal rosszabbul járt, ezzel ugyanis kikerült a pontszerzők közül. Tom Dillmann élete első Formula E-versenyén az előkelő nyolcadik helyet szerezte meg, az utolsó két pontszerző pedig Mitch Evans és Stéphane Sarrazin voltak a kilenc-tizedik pozícióban.

Ahogy arról már szó esett, Sébastien Buemi előnye 43 pontra, tehát szinte két teljes futamgyőzelemnyire hízott Lucas di Grassival szemben, akit Nicolas Prost úgy követ a harmadik helyen 58 ponttal, hogy idén még egyszer sem állhatott dobogóra. Szépen zárkózik felfelé a sorozatban másodszor harmadik helyen záró Nick Heidfeld, aki jelenleg negyedik összetettben 47 ponttal, megelőzve a ma kieső Vergne-t. López második helyének és az azért kapott 18 pontjának köszönhetően jelentősen ugrott előre, és bekerült a top 10-be a tabellán.

A szezon a berlini duplafordulóval folytatódik június 10-én és 11-én.

Előző cikk Minimális különbség döntött a pole-ról a Formula E párizsi időmérőjén!
Következő cikk Di Grassi: da Costa nem tudta, hogyan kell versenyezni