Bajnokság Versenyző Csapat Esemény Helyszín Cikk típusa Dátum
Santiago ePrix
Dátum

Legfrissebb: Santiago ePrix

Vergne nyerhetett volna, végül a túlélés sem jött össze

Jean-Eric Vergne számára problémákkal teli volt a santiagói hétvége, a Formula E bajnokának több technikai probléma mellett egy ütközés is az útjába állt.

Buemi nehezen viseli, hogy a technikai hiba nem volt elég büntetés

Sebastien Buemi a hetedik helyen végzett a hétvégi Formula E-futamon, ám időbüntetése miatt visszaesett a 13. helyre a futam után, és ettől egyáltalán nem volt boldog.

Da Costa a megfelelő kommunikáció hiánya miatt nem nyert Chilében

Antonio Felix da Costa, a DS Techeetah versenyzője az utolsó körben még az élen állt, azonban az akkumulátor túlmelegedése miatt végül nem ő nyert, hanem a BMW-s Maximilian Günther.

Látványos képeken a Formula E versenye Santiagóból

A következő képes összeállításban a Formula E idei szezonjának legutóbbi versenyét nézhetjük meg. Egy újabb remek futam, ami ismét a BMW győzelmét hozta, mely a Mercedes előtt vezeti a bajnokságot.

Massa: Talán ez volt az egyik legrosszabb versenyem

A Venturi pilótája, Felipe Massa csalódottan nyilatkozott a Santiago ePrix után, amelyen a 4. helyről indulva végül a 9. pozícióban végzett, és a csapattársával is ütközött.

Ezért nem lett dobogós De Vries Chilében

A Mercedes versenyzője, Nyck De Vries a harmadik helyen futott be a Santiago ePrix-n, azonban az 5 másodperces büntetése miatt végül ötödik lett. A verseny közben még nem tudhattuk, miért büntették meg a hollandot, időközben viszont kiderült, hogy miért járt a büntetés.

Szoftverprobléma állt Evans győzelmének útjába

Mitch Evans úgy érzi, győzelmet volt kénytelen kiadni a kezéből a Jaguar szoftverproblémái miatt, vagyis az új-zélandi szerint még bőven van mit javulnia a csapatnak.

Günther az utolsó körben előzött, és megnyerte a Santiago ePrix-t!

Maximilian Günther, a BMW versenyzője nyert a chilei Formula E-futamon. A német versenyző az utolsó körben előzte meg Antonio Felix da Costát, akinek így a második hellyel kellett beérnie.

Evans a pole-ban Chilében, 1 ezredmásodperc sem volt a 3. és a 4. között!

Mitch Evans szerezte meg a pole-pozíciót a Santiago ePrix-n, aki mellől majd Maximilian Günther rajtolhat el. De nem lehet elégedetlen Pascal Wehrlein és Felipe Massa sem, akik úgy végeztek a 3., illetve a 4. helyen, hogy ezredre ugyanolyan kört futottak.

Vandoorne: Chilében van az egyik legtrükkösebb kanyar az FE-ben

A Mercedes versenyzője, Stoffel Vandoorne úgy gondolja, hogy a chilei pályán történt változtatások következtében „megszületett” a Formula E egyik legtrükkösebb kanyarja.

Vergne: Félelmetes lehet a Formula E az F1-esek számára

Jean-Eric Vergne, a korábbi F1-es versenyző, aki jelenleg a Formula E-ben versenyez, úgy gondolja, hogy az F1-es versenyzők számára félelmetes lehet a Formula E, ugyanis utóbbiban nem lehet mindig nyerni.

A Mercedest nem vezeti félre a jó kezdés a Formula E-ben

A Formula E 2019/20-as szezonjának pontversenyét 2 futam elteltével a Mercedes vezeti, azonban a német istálló két lábbal a földön akar maradni a chilei folytatás előtt.