Cunoda a pole-ban, Schumacher balesetezett, csak a 18. helyről rajtolhat holnap!

Juki Cunoda domináns teljesítménnyel nyerte meg az F2 Szahír Nagydíjának időmérő edzésén, míg Mick Schumacher ütközött a forgalomban, így az idei legrosszabb teljesítményével csak a 18. helyről rajtolhat holnap.

A délutáni gyakorlást a két Carlin uralta Cunoda – Daruvala sorrendben, a japán pilótának szüksége is volt egy jó eredményre, hogy életben tartsa a szuperlicensz megszerzésének lehetőségét.

Ahogyan azt már idén többször is láttuk, dupla, vagy akár tripla felvezető köröket futott a mezőny, a forgalom pedig még a Forma-1-ben megszokottnál is brutálisabb volt. A két premás, Mick Schuamcher és Robert Svarcman azonban egy alternatív stratégiát választott, és nem hajtottak ki egyből a pályára.

Az első mért köröket követően Christian Lundgaard állt az élre, míg Felipe Drugovich óriásit mentett, a 6-os kanyarban tört ki alóla az autó, az alternatív vonalvezetésen található bukkanók sokkal érzékenyebben érintették az F2-es autókat, mint az F1-es társaikat.

A második mért köröket követően ismét Nyikita Mazepin állt az élre, mindössze 9 ezreddel előzte meg Daruvalát, akit Lundgaard és Ticktum követett Szató Marinó előtt, akinek idén a legjobb eredménye egy 8. hely volt a mugellói sprintversenyen.

Juki Cunoda csak később futotta meg a második mért körét, de azzal az élre is állt, több, mint egy tizedet adva Mazepinnek. 12 percet kellett várni arra, hogy a két premás is feliratkozzon a tabellára, de Schumacher csak a 17., Svarcman csak a 11. volt.

Schumacher második mért körét Artem Markelov el is rontotta az első kanyarban, az orosz pilóta éppen akkor jött ki a bokszutcából. A német pilóta a második mért körén is csak a 16. helyre tudott javítani, míg a legnagyobb bajnoki riválisa, Callum Ilott a 7. helyen volt.

A két premás végül nem is tudta kihasználni azt az üres pályát, amire játszottak, nem úgy a két HWA, ahol Artem Markelov a 6., a 17 éves Theo Pourchaire a 16. helyre javított.

10 perccel az időmérő vége előtt a mezőny egyként indult meg a bokszutcából, Mazepin elfékezte az első kanyart, de Svarcman nagyot tudott javítani, és a 4. helyre jött fel, míg Schumacher ekkor már a 18. helyig csúszott vissza.

Amikor már úgy tűnt, hogy Schumacher végre felmelegítette 3 kör alatt, Luca Ghiotto pördült meg, és fulladt le az első kanyarban. Az olasz pont a belső íven állt meg, így piros zászlóval megszakították az időmérőt, amiből csak 4 perc 4 másodperc maradt.

Az újraindítás után természetesen óriási forgalom volt, az első áldozat pedig Robert Svarcman volt, akit Marcus Armstrong tartott fel, majd nem sokkal később Mick Schumacher körét is elrontotta.

A frusztrált Schumacher az utolsó előtti kanyarban megpróbálta megelőzni Roy Nissanyt, aki azonban nem lassított annyira vissza, mint ahogyan arra a német számított, és hátulról meglovagolta a Haas most bejelentett pilótáját.

Cunoda mellől Nyikita Mazepin rajtolhat majd, mögüle csapattársa, Jehan Daruvala.