Svarcman nyert, Ilott és Cunoda bajnokságának vége lehet

Robert Svarcman meggyőző teljesítménnyel rajt-cél győzelmet aratott, Callum Ilott és Juki Cunoda azonban nulláztak, ahogyan Mick Schumacher is csak 2 pontot szerzett. Pedro Piquet első F2-es dobogós helyezését szerezhette volna, de egy körrel a verseny vége előtt

Robert Shwartzman, Prema Racing

Fotót készítette: Mark Sutton / Motorsport Images

A rajt előtt már majdnem érkezett a dráma, amikor a 4. helyről rajtoló Nyikita Mazepin nem tudott azonnal elindulni, de óriási szerencsével még azelőtt mozgásba hozta az autóját, hogy megelőzte volna az utolsó autó, így megtarthatta a 4. rajthelyét.

A rajtnál Mazepin azonban ismét beragadt, Svarcman még megtartotta az első helyét, de Cunoda már az első körben támadta, míg Schuamcher tartotta az 5. helyet. A visszajátszásból azonban kiderült, hogy az első kanyarban összeért Marcus Armstronggal, és egy lassú jobb hátsó defektet szenvedett, így már az első körben ki kellett állnia kereket cserélni.

Svarcman el tudott húzni Armstorngról, a 4. helyért a (szinte biztosan) leendő csapattársak, Mick Schumacher és Nyikita Mazepin harcoltak keményen. Mazepin végül lerázta magáról Schumachert, és nem sokkal később már a 3. helyen volt, miután könnyedén megelőzte Daruvalát.

A 6. körben az első F2-es futamát teljesítő 17 éves Theo Pourchaire elképesztően szerencsétlen problémával esett ki, amit már Mick Schumacher is megtapasztalt a szezon elején Ausztriában: az autó tűzoltóberendezése magától beindult, habbal elárasztva a francia a pilótát.

Pourchaire kiesése miatt behozták a safety cart is, ami azonban csak 2 körig tartott.

Az újraindítást követően jött a dráma: a 10-es kanyarban Daruvala, Schuamcher, és Ilott is elfékezte magát, Schumacher szélesen fordult, Ilott pedig ki akarta használni az alkalmat, viszont a blokkoló kerekei miatt megtorpedózta Daruvalát. Amennyiben nem lett volna elég a bajnoki pontverseny 2. helyének az, hogy az utolsó helyre esett vissza, kapott egy boxutca áthajtásos büntetést is.

A brit pilótának ki kellett állnia egy új első szárnyért, míg Pedro Piquet kihasználta Schumacher lendületveszteségét, és feljött a 4. helyre, még a virtuális biztonsági autó előtt.

Az újabb újraindítást követően Armstrong elfékezte magát, így Mazepin már a 2. helyre ért fel, az új-zélandit pedig már Piquet támadta a futam felénél, majd egy merész bevetődéssel meg is előzte, így az első F2-es dobogós helyezéséért autózott.

Schuamcher elfékezésének is meg volt az ára, a 15. körben Guanyu Zhou is megelőzte, így a 6. helyre szorult vissza, így pedig megvolt az esélye, hogy ő sem tud pontot szerezni.

Egy körrel később már Lundgaard támadta, a két pilóta össze is ért, ami lehetőséget adott a tegnapi győztesnek, Felipe Drugovichnak is a felzárkózásra. Lundgaard és Drugovich csatája lehetőséget adott Schumachernek arra, hogy kicsit meglépjen.

Lundgaard és Drugovich mögött azonban már jött a következő kihívó, Louis Deletraz remekül használta ki a virtuális safety cart, és kiállhatott kereket cserélni: mint kés a vajon ment át Drugovichon és Lundgaardon is, majd 1 körrel később kikerülte Schumachert is.

Deletraz nem sokkal később már Zhout és Armstrongot is megelőzte, és lehet, hogy Piquet-t is támadhatta volna a 3. helyért A dráma a 22. körben érkezett, amikor Piquet alatt egyszerűen megállt az autó, megfosztva az első dobogós helyezésétől.

Lundgaard az utolsó körben még megelőzte a gumikkal már borzalmasan szenvedő Schumachert, aki így csak a 7. lett

Svarcman végül kényelmes előnnyel nyert Mazepin előtt, míg a 16. helyről rajtoló Deletraz lett a 3. Armstrongnak meg kellett elégednie a 4. hellyel, Zhou az 5., Lundgaard a 6., Schumacher a 7. lett, míg az utolsó pontszerző helyen Drugovich futott be.

Schumacher 14 pontos előnnyel várhatja a bajnoki szezonzárót a jövőheti Szahír Nagydíjon, amit az F1-hez hasonlóan a külső vonalvezetésen fognak rendezni.

Cunoda esélyei az F2-es bajnoki címre eddig is halványak voltak, azonban most azzal, hoyg nem szerzett pontot, visszacsúszott a pontverseny 5. helyére, 2 ponttal a 4. Svarcman, és 5 ponttal a 3. Mazepin mögé.