Tömegbalesettel indult az F2-esek monzai futama, Daruvala győzött

Jehan Daruvala nyerte az F2-esek monzai főfutamát, miután egy óriási tömegbalesettel kezdődött a futam, majd kétszer is érkezett a biztonsági autó, egyszer pedig a futamot is megállították.

Jehan Daruvala, Prema Racing

Fotót készítette: Red Bull Content Pool

Megrendezték az F2-esek futamát is Monzában, ahol Jack Doohan indulhatott a pole-ból a főfutamon, míg a második helyről Lawson, a harmadikról Armstrong, a negyedikről pedig a már bajnok, de tegnap kieső Felipe Drugovich várhatta a zöld lámpák kialvását.

Beckmann már a rajt előtt rossz hírt kapott, ugyanis az egyik kereke eresztett, ezért a bokszba kellett hajtania. A rajnál Doohan beragadt és hátra esett, így Lawson fordult el elsőként, majd egy óriási baleset miatt hamar érkezett a biztonsági autó, miközben Drugovich a második helyre kapaszkodott fel.

Doohan alatt a biztonsági autós időszak alatt megállt az autó, összesen pedig heten estek ki az első körben, név szerint: Sargeant, Pourchaire, Ghiotto, Boschung, Caldwell, Calderon és Doohan. A roncsokat sokáig takarították, volt dolguk rendesen a pályamunkásoknak, miután 15 versenyző maradt állva.

Az újraindításra egészen a hetedik körig kellett várni, majd kialakult a Lawson, Armstrong, Drugovich, Vips sorrend, míg Williams az Ascariban a falba állt és jöhetett ismét a biztonsági autó. Williams egy csata közben fordult a falba, miután eltört a kormányösszekötője, a kilencedik körben pedig piros zászlót rendeltek el a gumifal sérülésének mértéke miatt.

A hosszas takarítás és a kerékcseréket követően Verschoor állt az élre, őt Sato és Daruvala követte. Ivasza negyedik volt, de Vesti hamar túljutott rajta. A bajnok Drugovich az utolsó előtti, tizenharmadik helyen folytatta a futamot az újraindítást követően.

Sato a lágyakon tartani tudta magát a második helyen, de üzemórásak voltak az abroncsai. A 17. körben Jüri Vips is stop/go büntetést kapott, ekkor a hetedik helyen állt. Sato azonban nem bírta sokáig, így kénytelen volt kereket cserélni.

Az utolsó tíz körbe lépve Verschoor előnye nyolc tized volt Daruvalához képest, de még jönnie kellett a bokszba egy kerékcserére, míg Vesti megfutotta a futam leggyorsabb körét. Verschoor a kiállás után a tizedik helyre esett vissza, így Daruvala magabiztosan állt az élre, másfél másodpercen kívülre taszítva Vestit.

Az utolsó körben Daruval már két másodperccel vezetett, míg Ivasza a harmadik helyért izgulhatott Fittipaldival szemben, de a japán jól tartotta magát. Verschoor a végén megfutotta a futam leggyorsabb körét, de ez sovány vígasz a számára.

Hauger ötödik lett, míg Beckmann hatodik, Drugovich pedig végül a hetedik helyig tudott feljönni.

Helyezés Versenyző Csapat Kör Idő Hátrány Intervallum Mph Pont
1 India Jehan Daruvala Italy Prema Powerteam 30 1:06'39.193     156.164 25
2 Denmark Frederik Vesti France ART Grand Prix 30 1:06'41.163 1.970 1.970 156.087 18
3 Japan Ayumu Iwasa France DAMS 30 1:06'44.931 5.738 3.768 155.940 15

Colton Herta édesapja: „Ne kivételezzen a fiammal az FIA!"

Előző cikk F2: Drugovich kiesett, majd megnyerte a bajnoki címet, Vips győzött a monzai sprinten!
Következő cikk Drugovich: az F2-es bajnoknak maradnia kellene a szériában, ha nem kap F1-es ülést