Shwartzman a győzelmével visszaszerezte a vezetést a bajnokságban, Schumacher 2.!

Robert Shwartzman nyerte a drámai F2-es sprintfutamot, míg csapattársa, Mick Schumacher a 2. helyen végzett, tökéletessé téve a Prema hétvégéjét. Roy Nissany hiába kezdett remekül, Ticktummal ütközött, és kiesett.

Robert Shwartzman, Prema Racing

Mark Sutton / Motorsport Images

Roy Nissany a fantasztikus szombati eredményének köszönhetően megszerezte a fordított rajtrácsos pole-pozícót. A rajtot nem kapta el a legjobban, és a harmadik helyről rajtoló Dan Ticktum átvette a vezetést, de a Les Combes-nál visszaelőzte a britet az izraeli, magyar kapcsolatokkal is rendelkező pilóta.

Nem alakult azonban jól Callum Ilott futama: a banoki éllovas az egész hétvégén szenvedett, most pedig a forgalom áldozata lett: a védekező Aitken miatt el kellett vennie a gázt a Les Combes kombinációban, a szokatlanul lassú autót pedig nem tudta elkerülni Yuki Tsunoda, aki kilökte a britet.

Tsunoda egy 5 másodperces büntetést kapott, a Ferrari junior pedig nem tudta újraindítani az autóját, amiért behívták a safety cart.

Az újraindítás után Nissany tartotta a pozíciót, Ticktum azonban ismét megpróbált egy előzési kísérletet a Les Combes-ban, azonban a külső ívről lecsúszott a rázókőre, ami megdobta, és kilökte Nissanyt, ami ismét előidézte a biztonsági autót, Shwartzman pedig megörökölte a 3. helyről a vezetést.

Ticktum nem kapott büntetést, miután versenybalesetnek minősítették az esetet, a brit pedig ismét indulatosan rádiózott, azt mondva, hogy "tudtam, hogy ez lesz belőle."

Ticktum maradt a második, de folyamatosan esett vissza a teljesítménye, amit kihasznált az ismét remekül rajtoló Mick Schumacher, és megszerezte a második helyet.

Guanyou Zhou kicsit később előzte meg Ticktumot, megszerezve a dobogó legalsó fokát, majd követkkezett a két Hitech, Mazepin és Ghiotto, majd Deletraz, aki egy ideig a 3. is volt, de visszaesett a francia az újraindítás után.

Remek versenyzést mutatott Christian Lundgaard is, aki a 7. helyezett lett, akit Artem Markelov követett, az orosz az idei első pontjait szerezte, majd Tsunoda, aki az 5 másodperces büntetése miatt lett a 9.

A 10 a nem tökéletes autóval Dan Ticktum lett, akit majdnem megelőzött a beugrós csapattársa, a boxutcából rajtoló Jüri Vips.

Nagyot hibázott Jack Aitken, ugyanis a brit pilóta hiába autózott sokáig a 7. helyen, rossz rajtkockából rajtolt, Vips helyéről, a 13. helyett a 11. helyről, amiért egy 10 másodperces stop&go büntetést kapott, így utolsó lett.

A pontversenyben Shwartzman 132 ponttal visszaszerezte a vezetést a 122 pontos Ilott előtt, Tsunoda maradt a harmadik 111 ponttal, Mick Schumacher pedig lőtávolságba ért, és már a 4. 106 ponttal az idén 6. dobogóját szerző német.