Schumacher ott okozott káoszt, ahol korábban az apja - fotó/videó

Mick Schumacher felöklelte ellenfelét a monacói F2-es futamon, amit emiatt félbe is kellett szakítani.

Marshals moving the cars of Mick Schumacher, Prema Racing, Louis Deletraz, Carlin, Anthoine Hubert, Arden after the race is red flagged

Fotót készítette: Glenn Dunbar / Motorsport Images

Nyck de Vries nyerte a monacói Forma-2 első futamát, amely azonban nem erről marad emlékezetes, hanem Mick Schumacher és Tatiana Calderon ütközésénelk. A német 11. helyen haladt, amikor a Rascasse-hoz érve megpróbált bebújni Calderon mellé, ám ez félresikerült, mindössze annyit ért el, hogy az éppen kanyarodó ellenfelét kipörgette. A két autó olyan szerencsétlenül állt meg a pályán, hogy sehogy sem lehetett kikerülni őket, ezért nem volt más megoldás, piros zászlóval félbeszakították a futamot.

Érdekesség, hogy ebben a kanyarban egy Schumacher már okozott káoszt, 13 évvel ezelőtt a hétszeres világbajnok Michael Schumacher itt parkolta le időmérős köre után a Ferrarit, amelyet a riválisoknak úgy kellett kerülgetni. A német akkor nem úszta meg a kis trükköt, és végül a mezőny végéről rajtolhatott csak.

Mick Schumacher, Prema Racing in pit lane
Mick Schumacher, Prema Racing at the start of the race
Mick Schumacher, Prema Racing
Luca Ghiotto, UNI Virtuosi Racing, Sergio Sette Camara, Dams and Mick Schumacher, Prema Racing
Anthoine Hubert, Arden and Mick Schumacher, Prema Racing
Mick Schumacher in the pit lane
Mick Schumacher and Josef Leberer, Alfa Romeo Racing Trainer
29

Az autókat az F2-es futamon úgy kellett visszatolni a bokszba, az újraindulás után pedig De Vries győzött, Schumacher büntetést kapott az esetért, és csak a 14. helyen végzett, holott a negyedik rajthelyről indult. Calderon, aki az egyetlen női versenyző a mezőnyben, a 16. helyen zárta az első versenyt.

De Vries mögött Luca Ghiotto és Nobuharu Matsushita végzett a dobogón, De Vries a győzelemmel pedig fellépett az egyéni vb-tabella második helyére.

6 China Guan Yu Zhou RUSSIAN TIME 41 1:31'58.701 1'02.548 53.428 89.249 8
7 Russian Federation Artem Markelov MP Motorsport 40 1:31'02.154 1 Lap 1 Lap 87.974 6
8 Switzerland Louis Deletraz Carlin 40 1:31'19.126 1 Lap 16.972 87.701 4
9 France Anthoine Hubert Arden International 40 1:31'31.567 1 Lap 12.441 87.502 2
10 Switzerland Ralph Boschung Trident 40 1:31'37.408 1 Lap 5.841 87.409 1
11 Russian Federation Nikita Mazepin ART Grand Prix 40 1:31'37.519 1 Lap 0.111 87.408
12 France Giuliano Alesi Trident 40 1:31'38.584 1 Lap 1.065 87.391
13 Canada Nicholas Latifi DAMS 40 1:31'39.247 1 Lap 0.663 87.380
14 Germany Mick Schumacher Prema Powerteam 40 1:31'42.849 1 Lap 3.602 87.323
15 India Mahaveer Raghunathan MP Motorsport 39 1:32'04.823 2 Laps 1 Lap 84.801
16 Colombia Tatiana Calderon Arden International 39 1:32'15.851 2 Laps 11.028 84.632
17 United States Juan Manuel Correa Charouz Racing System 37 1:24'50.048 4 Laps 2 Laps 87.324
18 United Kingdom Jack Aitken Campos Racing 36 1:25'18.196 5 Laps 1 Lap 84.497
  Indonesia Sean Gelael Prema Powerteam 32 1:20'02.980 9 Laps 4 Laps 80.038