Mazepin nyerte az F2 főfutamát, Zhou és Ilott átgázolt a mezőnyön

Ismét elképesztő stratégiai csatát hozott a Formula 2 főversenye, ezúttal a Brit Nagydíjon, Nikita Mazepin egy fontos előzést követően kontrollálta a versenyt, Zhou átgázolt kétszer is mezőnyön, Schumacher hiába vezetett, a versenytempója sehol sem volt.

Nikita Mazepin, Hitech Grand Prix, leads Mick Schumacher, Prema Racing

Fotót készítette: motosport.com

Még el sem kezdődött a Formula 2 Brit Nagydíjának főfutama, de már dráma volt, amikor a 2. rajtkockából induló Callum Ilott lefulladt a felvezető kör előtt, ezért csak a bokszutca végéről rajtolhatott.

Mick Schumacher a 3. helyről lerajtolta a beragadó, élről induló Felipe Drugovich-ot, de hiába szerezte meg a vezetést, nem tudott élni a szabad pálya adta lehetőségekkel, és a 3. körben a szintén remekül eljött Nikita Mazepin megelőzte.

Mick Schumacher, Prema Racing, leads Felipe Drugovich, MP Motorsport, Nikita Mazepin, Hitech Grand Prix, Jack Aitken, Campos Racing, and the rest of the field at the start

Fotó készítője: Mark Sutton / Motorsport Images

A közepes gumis stratégia azonban végül csak Mazepinnél működött. A top 3, Mazepin, Schumacher, Lundgaard trió a korai kiállásokat követően forgalomba ragadt, ami szépen lassan megette a kemény keverékeket, a meglepően lassú Schumachert Lundgaard egy fantasztikus mozdulattal körbeautózta.

Mazepin még éppen időben tudta megelőzni az eltérő stratégián lévőeket, azonban Schumacher a felzárkózó közepes keverékeken autózók áldozatává vált: ki kell emelni Guanyu Zhou teljesítményét, aki a kiállása előtt még a vezetést is megszerezte egy hosszú kemény keverékes etappal, és remek előzésekkel, majd a kiállását követően ismét átgázolt a mezőnyön, és meg sem állt a második helyig.

Guanyu Zhou, UNI-Virtuosi, leads Nobuharu Matsushita, MP Motorsport

Sokáig úgy tűnt, hogy a harmadik helyet meg tudja tartani Christian Lundgaard, aki sokáig csak pár másodperccel maradt le Mazepintől, de az utolsó körben a Carlin japán fiatalja, Yuki Tsunoda a Stowe előtt körbeautózta a Renault dán fiatalját.

Schumacher végül csak a 9. lett, de ki kell még emelni Callum Ilott teljesítményét is, aki miután csak a bokszutcából tudott rajtolni, szintén az alternatív, későn kiálló stratégiával egészen az 5. helyig fel tudott zárkózni.

Guanyu Zhou, UNI-Virtuosi, 2nd position, Nikita Mazepin, Hitech Grand Prix, 1st position, and Yuki Tsunoda, Carlin, 3rd position, celebrate with Champagne on the podium

A top 10 végül Mazepin, Zhou, Tsunoda, Lundgaard, Ilott, Deletraz, Drugovich, Ticktum, Schumacher, Matsushita lett, a bajnoki éllovas Robert Shwartzman csak a 18. helyről rajtolhatott, és nem szerzett pontot.