Mazepin megúszta a sportszerűtlen akcióját: csak felfüggesztett büntetést kap

Nikita Mazepint biztosan nem zárta sok sportszerető ember a szívébe a szombati főfutam után: a Hitech orosz versenyzője fellökte a 2. helyezést jelző táblát, majdnem eltalálva azzal a futamgyőztes Yuki Tsunodát.

Nikita Mazepin, Hitech Grand Prix, leads Yuki Tsunoda, Carlin

Mark Sutton / Motorsport Images

Az F2 szombati főfutama után bőven volt dolga a versenybíróknak, és összesen négy büntetést is ki kellett osztaniuk, ez azonban nem befolyásolta számottevően a futam eredményét.

Nikita Mazepin a pályán megnyerte a futamot, de a győzelme végig kérdéses volt, miután a kerékcseréjét követően veszélyesen engedték ki: a kiengedésekor a Trident szerelői még a boxban voltak, akiknek félre kellett ugraniuk az érkező Mazepin elől.

Mazepin végül nem is ezért bukta el a győzelmet, ugyanis Tsunoda kiállását elrontották, és az élre került, hanem az agresszív védekezése miatt bukta el, amikor leterelte a pályáról Tsunodát.

Nikita Mazepin, Hitech Grand Prix, takes the chequered flag

Fotó készítője: Mark Sutton / Motorsport Images

A csapat végül egy szóbeli megrovással megúszta ezt, ahogyan Mazepin is megúszta egy felfüggesztetett 5 rajthelyes büntetéssel a parc fermében bemutatott akcióját.

Az orosz pilóta a stewardok indoklása szerint „túl nagy sebességgel közelítette meg a parc fermé-t, mielőtt nekiütközött volna a 2. helyet jelző táblával.”

Nem alakult jól tegnap az MP Motorsport versenye sem, miután a pilótáik, Nobuharu Matsushita, és Felipe Drugovich összeütköztek. A versenybírók ezt maximálisan a japán pilóta hibájának tekintették, aki nem hagyott elég helyet a csapattársának, leszorítva őt a pályáról.

Matsushita amellett, hogy a falban végezte, a mai sprintfutamra kapott egy 3 rajthelyes büntetést is.

A 20. helyen célba érő Drugovichot még ki is zárták a futamról, ugyanis a kötelező kiállását az utolsó körben végezték el, megsértve ezzel a sportszabályzat 37.6 cikkelyét. A két MP pilóta így az utolsó sorból várhatja a mai futamot.

Végül az ART pilótája, Marcus Armstrong az utolsó körben a buszmegálló sikánban a pályát elhagyva előzte meg Jack Aitkent, amivel előnyt szerzett, ezt egy 5 másodperces büntetéssel jutalmazták a versenybírók, aminek köszönhetően a 13. helyről a 15. lett az új-zélandi.