Lundgaard nyerte az F2 sprintfutamát, Schumacher tovább növelte az előnyét, Vips először a dobogón

Christian Lundgaard domináns teljesítménnyel nyerte az F2 mugellói sprintfutamát, miután tegnap a főfutam a biztonsági autós fázisok alatt kicsúszott a kezei közül. Jüri Vips ismét bizonyította, hogy az F2-ben a helye, míg Schumacher ismét értékes pontokat szerzett.

Christian Lundgaard, ART Grand Prix

FIA F3

A rajtot Artem Markelov rosszul kapta el, Lundgaard azonban kilőtt, és a szélárnyékot kihasználva egyből az élre állt. Louis Deletraz, és Jüri Vips is megtartotta a helyét, Markelov azonban hamar feltartotta a mezőnyt, és a svájci, és az észt pilóta is elment mellette.

Mick Schumacher ért fel Markelov után, a kettejük csatája után az orosz pilótának megsérült az első szárnya, és az utolsó helyre esett vissza a boxkiállása miatt.

A 15. körben azonban jött a dráma, és az 5.,6. helyen autózó két Hiteches, Nikita Mazepin és Luca Ghiotto az első kanyarban összeütköztek, miután Mazepin elfékezte az első kanyart, Ghiottot látványosan a levegőbe és a kavicságyba lökve.

A baleset után csak a virtuális safety cart hívták be, ami konzerválta Lundgaard előnyét. A mezőny második fele arra használta ki a virtuális biztonsági autót, hogy a kemény gumikat lágyakra cseréljék, Giuliano Alesi autójára azonban nem fent fel a jobb hátsó gumi, és kiesett a francia pilóta.

A két Hitech kiesése azt is jelentette, hogy az addig a 9. helyen autózó Callum Ilott feljött a pontszerző 7. helyre, aki megkapta a nyakába Guanyu Zhout, aki ismét elképesztő felzárkózást mutatott be a 20. helyről, és Ilottot megelőzve a 6. helyre feljött.

Robert Shwartzman is karnyújtásnyira volt a pontszerzéstől, de Marcus Armstronggal csatázva kisodródott a kavicságyba, és a 11. helyen jött vissza.

A futam végén keményen előzött még Marino Sato, aki az első pontjait szerezte a 2020-as F2-es szezonban.

Fotó készítője: Charles Coates / Motorsport Images

Nem tudott pontot szerezni Yuki Tsunoda, akinek a legjobb esélye volt a lágy gumira váltók közül egy jó eredményre, de a 8. helyen összeütközött Felipe Drugovich-csal, és fekete-narancs zászlóval kiintették a versenyből.

Zhou a futam végén közel volt ahhoz, hogy még Schumachert is elkapja, de a német megtartotta a 4. helyet. Jüri Vips, aki Barcelona után ugrott be a megsérült Sean Gelael helyett, karrierjének első dobogós helyezését szerezte az F2-ben, Louis Deletraz pedig mindkét versenyen a pódiumra tudott állni.

A pontversenyt továbbra is Mick Schumacher vezeti 161 ponttal a 153 pontos Ilott előtt, Lundgaard azonban a szezon közepi szenvedése után ismét abban a formában versenyez, mint az első futamokon, és 145 ponttal feljött a 3. helyre, megelőzve a 140 pontos Shwartzmant.