Gumikáosz ismét az F2 sprintfutamán, Schumacher másodjára is dobogós

A szokásosnál eltérően nagy taktikai csatát hozott az F2 vasárnapi sprintfutama is a Hungaroringen, mivel a gumikopás óriási mértékű volt. Luca Ghiotto végül egy hajszállal nyert Callum Ilott előtt az alternatív stratégiával, Mick Schumacher ismét a 3. helyet szerezte meg.

Luca Ghiotto, Hitech Grand Prix

Mark Sutton / Motorsport Images

Callum Ilott mindkét F2-es versenyen az élről rajtolhatott, miután a főfutamon a „rossznak” bizonyult stratégiával csak a 8. lett. Most hiába állt ki jó ütemben, Luca Ghiotto fantasztikus versenyzéssel életben tartotta kiállás nélkül is 28 körön keresztül a közepes keverékeket.

A rajtnál Jehan Daruvala és Felipe Drugovich is csúnyán beragadt, Luca Ghiotto pedig megelőzte a második helyről rajtoló Louis Deletrazt. A Premás Mick Schumacher, és Robert Shwartzman is hamar átrágta magát a mezőnyön, elfoglalva a 3. és a 4. helyet.

Az már a rajt előtt nyilvánvalóvá vált, hogy ez nem egy szokványos sprinfutam lesz, miután nem egységes gumikról rajtolt a mezőny, hanem volt, aki a lágy keveréken rajtolt el.

Callum Ilott, UNI-Virtuosi leads Luca Ghiotto, Hitech Grand Prix and Louis Deletraz, Charouz Racing System at the start of the race

Fotó készítője: Mark Sutton / Motorsport Images

A közepes keverékek hamar elkezdtek szemcsésedni, Schumacher pedig meg is kezdte a kiállások sorát, lágy gumira váltva. A két keverék között a futam végére már majdnem 5 másodperc volt körönként a különbség.

Az élmezőnyből egyedül Ghiotto nem állt ki, rajta kívül Giuliano Alesi próbálkozott még a kiállás nélküli stratégiával, de ő a futam végére a pontszerző helyekről is kicsúszott.

Mick Schumacher, Prema Racing and Nikita Mazepin, Hitech Grand Prix

Ilott a kiállás után nem sokkal visszaszerezte a második helyet, és hiába volt Ghiottonak 25 másodperc előnye 5 körrel a futam vége előtt, Ilottnak valós esélye volt arra, hogy visszaelőzze a sokkal lassabb olaszt, végül mindössze 4 tizeddel maradt le a győzelemről.

Mick Schumacher stílusosan szerezte vissza a kiállásokat követően a 3. helyet, majdnem egyszerre előzte a visszaeső Alesit és Mazepint.

Robert Shwartzman szintén fantasztikusan versenyzett, nagy csatát vívott ő is Mazepinnel, és a bajnokság szempontjából fontos pontokat szerzett a negyedik helyével.

Mögötte Mazepin, majd Deletraz végzett, akinek annyira nem jött össze a lágy gumis rajt. Daruvala, és Renault kínai pilótája, Guanyu Zhou zárt még a pontszerzők között.

A bajnokságban Robert Shwartzman továbbra is őrzi a vezetést, előnye egy kicsit csökkent Callum Ilottal szemben, azonban mindketten elhúztak a nullázó Christian Lundgaard-tól.