FIA F2 Silverstone

Forma-2: Megvan Antonelli első győzelme, a McLaren-junior az utolsó kanyarban szerzett dobogót!

Fordulatos versenyt hozott az F2-es silverstone-i sprint, amelyet Andrea Kimi Antonelli nyert meg Zane Maloney és Gabriel Bortoleto előtt, a 22 fős mezőnyből pedig 16-an értek célba.

GRzuHBsXcAEHAlt

Az F1-es harmadik szabadedzés és időmérő között rendezték a Forma-2-es sprintfutamot, amely a nedves pálya miatt a safety car mögött, gurulórajttal indult el, a sorrend pedig Antonelli, Maloney, Maini, Crawford, Bortoleto, Bearman, Colapinto, Hauger, Martins volt, Hadjar a 10., Aron a 12. helyről indulhatott.

Bearman rögtön támadta Bortoletót az ötödik helyért, de kicsit összeértek, és megsérült a brit első szárnyvéglapja, majd a McLaren-junior Bortoleto Crawford megelőzésével feljött a negyedik helyre, miközben intenzíven esett az eső.

Bearman viszont nem tudta tartani a pozícióját, többen is megelőzték, majd Bearman szárnyéglapja miatt VSC-s fázis lépett érvénybe. Rövid ideig zöld zászló volt, majd Correa pördült meg, ami miatt előbb a biztonsági autót küldték be, majd a heves eső miatt piros zászlóval megszakították a versenyt.

A piros zászló alatt a futam állása Antonelli, Maloney, Maini, Bortoleto, Crawford, Colapinto, Hauger, Martins volt a pontszerző helyeken, Bearman a kilencedik, Aron a tizedik helyen állt, Hadjar pedig a tizennegyedik pozícióba csúszott vissza.

A 7. körben gurulórajttal folytatódott a sprintfutam egy körülbelül 15 perces szünet után, a harmadik helyért rögtön nagy csata bontakozott ki, de az első harcot Maini nyerte Bortoleto és Colapinto ellenében, mögéjük pedig Martins jött fel, aki kettőt is előzött egy kör alatt.

A 8. körben ismét be kellett jönnie a safety carnak, miután Aron autójával látszólag nem stimmelt valami, Marti pedig belerohant a bajnoki éllovasba – mindketten feladták a versenyt, tőlük függetlenül pedig a bajnoki második Hadjar is kiesett, aki a kavicságyba csúszott.

A biztonsági autó mögött Antonellit figyelmeztették, hogy 5 perc múlva el fog állni az eső, és a 13. körben folytatódhatott a verseny a 17 éves olasz pilóta vezetésével. Bearman rögtön le tudta vadászni Haugert és feljött a nyolcadik helyre, aztán viszont a kavicságyba csúszott a brit, így a mezőny végére esett vissza.

Antonelli magabiztos, 3 másodperc feletti előnyt autózott ki Maloney-val szemben, mögöttük a csatázó csapattársak, Maini és Bortoleto érkeztek, majd Martins-t pörgette ki O’Sullivan, Bearman pedig félreállt a kocsijával és feladta a versenyt, így VSC-s fázis lépett érvénybe, O’Sullivan pedig bejött a bokszba, hogy csapata megvizsgálja a kocsiját. A futam az utolsó 4 körre indult újra, Dürksen pedig megpördült és visszaesett az utolsó, 16. pozícióba.

Bortoleto nem akart lemondani a dobogóról, és közel maradt Mainihoz, megelőznie pedig az utolsó kör legvégén sikerült, így Antonelli győzött Maloney és Bortoleto előtt, Maini a negyedik lett, Crawford pedig kemény csata után szerezte meg az 5. helyet Colapinto ellen. Az utolsó két pontszerző helyet Hauger és Stanek szerezte meg, 16-an értek célba a 22-ből.

A Forma-2-es főfutamot vasárnap 10:55-kor indítják, a versenyt élőben közvetíti az M4 Sport, a legfrissebb hírekért pedig kövessétek a hu.motorsport.com-ot!