Forma-2: Bearman-siker a spanyol főfutamon, az alternatív stratégia tette izgalmassá az utolsó köröket

A Ferrari-junior Oliver Bearman győzött a Forma-2 spanyol főfutamán Enzo Fittipaldi előtt, míg az alternatív stratégiával versenyző Victor Martins és Frederik Vesti felzárkózása tette izgalmassá a verseny utolsó köreit.

Oliver Bearman, PREMA Racing

Fotót készítette: Formula Motorsport Ltd

A Forma-2-ben a sprintfutamot Vesti nyerte Pourchaire előtt, a főfutamon pedig a dán pilóta csapattársa, Bearman rajtolhatott az élről, mellőle pedig Fittipaldi. Doohan a 3., Ivasza a 4. rajtkockát foglalta el, majd Pourchaire, Hauger, Martins és Vesti következett.

A rajt nagyon izgalmasan alakult, Bearman, Fittipaldi és Ivasza csatázott az első helyért, Bearman az élen tudott maradni, Fittipaldi a második pozícióban maradt, míg Ivasza mellett végül Pourchaire és Ivasza is el tudott menni. Hadjar kocsija megsérült a mezőny végén csatázva, és Novalakkal egyetemben már az 1. kör végén ki kellett látogatniuk a bokszba.

Vesti a rajtnál vesztett egy pozíciót, amit a 6. körben szerzett vissza Crawfordtól, így újra a 8. helyen haladt. A 9. körben Correa mérte el a célegyenesre ráfordító kanyart, emiatt több pozíciót is vesztett.

A 10. körben jött ki kerékcserére Pourchaire és Ivasza, egy körrel később pedig Fittipaldi, Doohan és Hauger is bejött. Bearman az élen úgy döntött, tovább kint marad, és csak a 14. körben szánta el magát cserére, és így is ő maradt virtuálisan az első helyen, míg átmenetileg a kiállás nélkül álló Martins vezetett Vesti és Crawford előtt.

Doohan a pályán előzte meg Pourchaire-t, így az egy kiállással állók sorrendje Bearman, Fittipaldi, Ivasza, Doohan, Pourchaire, Hauger volt a 20. körben, miközben Martins és Vesti esélyeit még nem lehetett leírni, hiszen az alternatív stratégiának köszönhetően a lágy gumira való váltásra vártak.

Vesti a 25. körben jött ki és Hauger mögé jött vissza, Martins pedig a 26. körben jött ki és Doohan mögé jött vissza. Vesti a gumielőnyt kihasználva egyszerre előzte meg Haugert és Maloney-t, egy körrel később pedig Pourchaire-t is „levadászta”.

10 körrel a leintés előtt Bearman, Fittipaldi, Ivasza, Doohan, Martins, Vesti, Pourchaire, Hauger, Maloney és Leclerc volt a pontszerzők sorrendje, majd Martins Doohan megelőzésével a 4. helyre jött fel, Vesti pedig szintén megelőzte az ausztrált és az 5. helyen haladt.

A Martins-Vesti páros 5 körrel a leintés előtt érte utol a 3. helyezett Ivaszát, Martins 2 körrel később tudott előzni, Vesti támadását viszont ki tudta védekezni a Red Bull japán juniorja, így a pontverseny éllovasa az 5. helyen futott be.

A futamot tehát magabiztosan Bearman nyerte Fittipaldi és Martins előtt, a további sorrend: Ivasza, Vesti, Doohan, Pourchaire, Hauger, Leclerc, Verschoor. A pontversenyben Vesti előnye tovább nőtt, a második helyen Pourchaire áll 11 pontos lemaradással. A Forma-2 szezonja négy hét múlva Ausztriában folytatódik.

Helyezés Versenyző Csapat Kör Idő Hátrány Intervallum Mph Pont
1 United Kingdom Oliver Bearman Italy Prema Powerteam 37 -
2 Brazil Enzo Fittipaldi Rodin Carlin 37 2.8 2.800 2.800
3 France Victor Martins France ART Grand Prix 37 3.4 3.400 0.600

Előző cikk F2: Esős, változó körülmények között nyerte Vesti a barcelonai sprintfutamot a remeklő Pourchaire előtt
Következő cikk Forma-2: Alpine-junior a pole-ban Vesti és Pourchaire előtt Ausztriában