FIA F2 Imola

Forma-2: Bearman a bokszban bukta a győzelmet az imolai főfutamon, Hadjar győzött!

Oliver Bearman a győzelmi, Amaury Cordeel a dobogós esélyeit bukta el az F2-es imolai főfutamon, ahol végül Isack Hadjar és Gabriel Bortoleto csatázott a győzelemért, és a Red Bull-junior tudott nyerni.

Isack Hadjar, Campos Racing, 1st position, lifts the trophy in celebration

Az F2-es sprinten történt tömegkarambol után a főtutamon Bortoleto indulhatott az élről, őt Bearman, Hadjar, Antonelli, Dürksen és Maloney követte. Bearman jól kapta el a rajtot és átvette a vezetést, Hadjar a második helyre jött fel, Bortoleto pedig több pozíciót is vesztett, rosszul sikerült a startja.

A 2. kör elején Bearman, Hadjar, Dürksen, Bortoleto, Antonelli, Maloney, Stanek, Colapinto, Aron, Barnard volt a top 10 sorrendje, majd a mezőny második felében többen is lesodródtak a pályáról.

Hadjar folyamatosan közel maradt Bearmanhez, majd a francia meglehetősen korán, már a 7. körben kijött az új gumikért, hozzá hasonlóan Dürksen és Maloney is bejött. Egy körrel később Bearmant is behívták, és Antonellin kívül az egész élmezőny követte a Ferrari-juniort.

Bearman kocsija lefulladt a kerékcsere folyamán, így az utolsó helyre esett vissza, a többi pilóta pedig így nyerhetett 1-1 pozíciót. A 8. körben jött Antonelli is kerékcserére, az állás pedig ekkor az élen Cordeel, Marti, Correa, Martins, Maini, Villagomez volt, a kiállást már teljesítők között pedig Hadjar, Bortoleto, Dürksen, Antonelli, Colapinto, Aron volt a sorrend.

Hadjar 3 másodperces előnyt tudott kiépíteni Bortoleto előtt, aki szintén közel 3 másodperccel vezetett Dürksen előtt, míg az élen továbbra is a kemény gumikon indulók álltak.

Hosszú körökön keresztül nem történt változás az élmezőnyben, Bortoleto viszont elkezdett közeledni Hadjarhoz, és már DRS-távolságon belül volt hozzá képest. Stanek mögött pedig egy hosszú vonat alakult ki, de szóltak a cseh pilótának, hogy ne aggódjon, nem tudják megelőzni, de el fogják használni mögötte az abroncsaikat.

Stanek mögött Crawford támadta Maloney-t, és el is tudott menni a Sauber-junior mellett, Hadjar viszont egy lélegzetvételnyi előnyre tett szert Bortoleto előtt, a brazil hátránya 1,5 másodpercre nőtt.

Crawford aztán Staneket is megelőzte, míg a kemény gumikon rajtolók továbbra is kint voltak a pályán, de körülbelül körönként 1 másodpercet vesztettek a kiállásukat már teljesítőkhöz képest.

Az alternatív stratégián lévők 5-6 körrel a leintés előtt jöttek ki a bokszba, a sort Correa kezdte, majd jöttek a többiek is. Cordeelnek komoly esélye lehetett volna dobogós helyre visszajönni, viszont a jobb hátsó gumija nem került fel megfelelően, és Marti bal hátsó gumijával is ugyanez történt, így mindketten kiestek.

Stanek eközben több pozíciót is vesztett, az élen pedig Villagomez vezetett, aki végül 3 körrel a futam vége előtt teljesítette a kiállását. Miután kijött, Hadjar állt az élre, akit Bortoleto támadott a futamgyőzelemért, majd Dürksen, Antonelli és Colapinto jött.

Bortoleto az utolsó körökben végig támadta Hadjart, de nem járt sikerrel, és pár tizedmásodperces lemaradással futott be a második helyen a McLaren-junior. Mögöttük Dürksen és Antonelli zárt, és még Colapinto, Aron, Crawford, Correa, Martins és Verschoor zárt pontszerző helyen.

A pontversenyben továbbra is Martins vezet 5 ponttal Aron előtt, Hadjar pedig a harmadik 9 pontos hátrányban. A Forma-2 szezonja jövő héten Monacóban fog folytatódni.