FIA F2 Barcelona

Forma-2: Az Alpine-junior győzött, Bearman utolsó lett a spanyol sprinten

A Ferrari-junior Oliver Bearman szempontjából katasztrofálisan alakult az F2-es sprintfutam, amelyet Victor Martins nyert meg, a második helyen befutó Mijata pedig a büntetése miatt csak a nyolcadik lett.

Victor Martins, ART Grand Prix

Fotót készítette: Simon Galloway / Motorsport Images

A barcelonai F2-es sprintfutamon Maini rajtolhatott az élről, majd Martins, Correa, Mijata, Antonelli és Bortoleto következett. A pontverseny éllovasa, Aron a kilencedik helyről indult, Bearman pedig mindössze a 15. pozícióból.

Maini rajtja nagyon rosszul sikerült, egészen az ötödik helyig csúszott vissza, aztán Bortoleto megelőzésével feljött a negyedik pozícióba, majd Correa vesztett lendületet, így már dobogós helyen állt az indiai versenyző.

A 3. kör elején az állás Martins, Mijata, Maini, Bortoleto, Correa, Aron, Antonelli, Hadjar, Crawford, Colapinto volt, Bearman pedig mindössze a 16. helyen állt, tehát a rajtpozíciójánál is hátrébb csúszott.

Hadjar arra panaszkodott, hogy Antonelli bemozdul a féktávon, a másik Premával pedig Bearman újabb pozíciókat bukott, és már csak a 18. helyen állt, ráadásul a pályahatárok be nem tartása miatt figyelmeztetést is kapott, és az utolsó helyre esett vissza.

Antonelli rövid idő alatt két pozíciót is bukott, ezzel a 9. helyre, Hadjar és Crawford mögé esett vissza, így féltávnál az állás Martins, Mijata, Maini, Bortoleto, Correa, Aron, Hadjar, Crawford, Antonelli, Colapinto volt.

Mijata vérnyomása azért mehetett fel a futam második felébe érve, hogy az utolsó figyelmeztetését is megkapta pályaelhagyás miatt, tehát nagyon közel került a büntetéshez a 2. helyen autózó japán. Pár körrel később hibázott is Mijata, így 5 másodperces büntetést kapott.

Mijata újabb 5 másodperces büntetést kapott pályaelhagyás miatt, így hiába maradt a második, elbúcsúzhatott a dobogótól, Antonelli gumija pedig már nagyon le volt amortizálva, és újabb pozíciót bukott.

Az utolsó körökért a pályán a negyedik helyért folyt kemény csata, Bortoleto pedig az elfékezése miatt nem tudta tartani a pozícióját: előbb Correa, majd Aron és Crawford is megelőzte a McLaren juniorját.

Tehát a futamot Martins nyerte, Mijata a büntetése miatt a nyolcadik, utolsó pontszerző helyre csúszott vissza. A második Maini, a harmadik Correa lett, majd Aron, Crawford, Bortoleto és Hadjar következett. Antonelli a 10., Bearman a 22., utolsó helyezett lett.

Juan Manuel Correa a 2019-es horrorbukását követően először állhat F2-es dobogóra: az amerikai versenyző akkor hónapokon keresztül járni sem tudott, az őt is magába foglaló incidensben pedig Anthoine Hubert az életét vesztett.

A Forma-2-es főfutamot vasárnap 11:35-től rendezik, a versenyt élőben közvetíti az M4 Sport.

Eközben a szombati programot itt érhetitek el, míg a harmadik szabadedzés összefoglalóját itt olvashatjátok.