Jelentés az időmérőről

Forma-2: 8 ezred döntött a pole-ról, Antonelli csak a 16. az osztrák időmérőn!

Isack Hadjar peches volt, motorhiba miatt nem tudta végigcsinálni az F2-es kvalifikációt, így a pole-t Dennis Hauger szerezte meg Joshua Dürksen előtt, Andrea Kimi Antonelli pedig csak a 16. helyről rajtolhat.

GRKe7qDWkAAo9l6

A Forma-2-es időmérőn az első körök után ugyan Hadjar állt az élre, azonban a francia Red Bull-junior nem sokkal később feladta az időmérőt, mivel füstölni kezdett a kocsija hátulja, vélhetően motorhiba okozta a vesztét a kvalifikáción.

Mögötte Aron, Hauger, Bortoleto, Martins és Mijata állt, a Prema két tehetsége pedig nem kezdett túl erősen: Bearman a 10., Antonelli a 13. helyen állt. Villagomezt veszélyes kiengedés miatt fogják vizsgálni, így nem kizárt még a büntetés.

A kvalifikáció utolsó 5-6 percébe érve Hauger vette át a vezetést, őt Dürksen és Bortoleto követte, Colapinto a negyedik, Aron az ötödik helyen állt. Az észt pilóta aztán megpördült, szerencséjére nem ragadt a kavicságyban és nem ment a falnak, viszont újabb gyorskört már nem tudott futni.

Ezt követően az élmezőnyből már csak Dürksen tudott javítani, de a paraguayi maradt a második helyen, 8 ezreddel elmaradva Haugertől, aki hibázott az utolsó körében, nem tudott javítani, de így is meglett neki a pole.

Bortoleto a harmadik, Colapinto a negyedik, Aron az ötödik, Barnard a hatodik lett, majd Hadjar, Marti, Bearman és Maini következett. Antonelli csak a 16. lett, a bajnoki éllovasok közül pedig Crawford csak a 14., Maloney pedig a 20. helyen végzett.

A fordított rajtrácsos pole tehát Mainié, a futam pedig magyar idő szerint szombaton 13:30-kor kezdődik. A főfutam vasárnap reggel 10-kor rajtol, mindkét versenyt élőben közvetíti az M4 Sport.