F2: Vesti nyert és átvette a vezetést a pontversenyben, Doohan nagyot bukott

A Mercedes-junior Frederik Vesti az F2-es főfutamon aratott győzelmével átvette a vezetést a pontversenyben, míg Jack Doohan nagyot bukott, ami miatt piros zászlóval félbeszakították a versenyt.

Frederik Vesti, PREMA Racing

Fotót készítette: Formula Motorsport Ltd

A Forma-2 monacói főfutamán Vesti indulhatott az első helyről, Martins a második, Pourchaire a harmadik, Doohan a negyedik helyet szerezte meg. A harmadik sorból Maloney és Verschoor indult, a pontverseny éllovasa, Ivasza ezúttal csak a 10., a hazai versenyző Arthur Leclerc a 20. pozícióból rajtolhatott.

Szép, tiszta rajtot láthattunk, az élmezőnyben nem történt változás, a középmezőnyben pedig Bearman mutatott be több előzést. Az állás Vesti, Martins, Pourchaire, Doohan, Maloney, Verschoor volt, a 9. körben pedig Leclerc fékhiba miatt esett ki a 19. helyről.

A 19. körben Fittipaldi esett ki motorhiba miatt, emiatt VSC-s fázis lépett érvénybe. A középmezőnyben ekkor már többen is teljesítették a kiállásukat, az élmezőny viszont még kiállás nélkül állt.

A 22. körben már a „normál” safety carnak kellett pályára jönnie Doohan nagy balesete után: az ausztrál az autója hátulját csapta a falnak, és nem sokon múlt, hogy Maloney eltalálja az autóját. A kocsi a becsapódás után el is kezdett lángolni, de szerencsére a pályamunkások gyorsan intézkedtek.

Az SC-t kihasználva mindenki teljesítette a kiállását, majd piros zászló lépett érvénybe, amíg versenyzésre alkalmas állapotba hozták a pályát. A futam Vesti, Martins, Pourchaire, Maloney, Verschoor, Hauger, Maini, Stanek, Crawford, Ivasza sorrendben és guruló rajttal folytatódott.

A második helyen álló Martins bokszutca-áthajtásos büntetést kapott, amiért nem lassított le eléggé a sárga zászlónál, míg Vesti az élen 2,5 másodperc feletti előnyt épített ki Pourchaire előtt. Martins a büntetése letöltése után a 8. helyre állt vissza.

A hosszú piros zászlós periódus miatt ekkor már nem a körök száma, hanem az eltelt idő döntött a verseny hosszáról. Az utolsó percekben a legkeményebb harc a 7. helyért folyt Stanek és Martins között, és a cseh pilóta meg tudta tartani a 6 pontot érő pozíciót.

A versenyt tehát Vesti nyerte Pourchaire, Maloney, Verschoor, Hauger és Maini előtt, és pontot szerzett még Stanek, Martins, Crawford és Ivasza. Ezzel a sikerrel Vesti átvette a vezetést a pontversenyben, Pourchaire a második, Ivasza a harmadik. Az F2-es szezon jövő hétvégén Barcelonában folytatódik.

Helyezés Versenyző Csapat Kör Idő Hátrány Intervallum Mph Pont
1 Denmark Frederik Vesti Italy Prema Powerteam 39 -       25
2 France Theo Pourchaire France ART Grand Prix 39 2.5 2.500 2.500   18
3 Barbados Zane Maloney Rodin Carlin 39 15.5 15.500 13.000   15

Előző cikk F2: A Red Bull japán tehetsége győzött, az élről esett ki a másik Red Bull-junior
Következő cikk F2: Az újonc Bearman a második pole-pozícióját szerezte Barcelonában