F2: Red Bull-junior 1-2 a francia sprinten, óriási volt a harc a harmadik helyért - frissítve

A Red Bull-junior Liam Lawson tudott győzni a Forma-2 franciaországi sprintjén Jehan Daruvala előtt, míg a harmadik helyért óriási csata folyt, és végül Theo Pourchaire szerzett volna dobogót hazai közönsége előtt, azonban megbüntették.

Liam Lawson, Carlin

Red Bull Content Pool

A Forma-1-es időmérő után rendezték a Forma-2-esek sprintfutamát, ahol Daruvala, Lawson, Armstrong és Vips foglalhatta el az első két rajtsort, Verschoor pedig a rajtrácson ragadt, így idő előtt véget ért a futama.

Daruvala a rajt után is meg tudta tartani a vezetést, Armstrong és Lawson pozíciót cserét, Pourchaire pedig a negyedik helyre jött fel azzal, hogy Vips a nyolcadik pozícióig hátracsúszott.

Daruvala el is tudott húzni a mezőnytől, míg Lawson egy remek manőverrel visszavette a második helyet Armstrongtól. Az új-zélandi el is kezdett felzárkózni Daruvalára, egy kör alatt 3 tizedet hozott az indiain, nem sokkal később pedig már csak 1 másodpercre volt tőle.

A 9. körben Fittipaldi talált el egy bóját, ami miatt megpördült, Cordeel pedig már nem tudta elkerülni a brazil pilóta autóját és nekiment, Fittipaldi fel is adta a versenyt, a törmelék és a pályán maradt kocsi miatt pedig bejött a biztonsági autó.

A safety car mögött Daruvala, Lawson, Armstrong, Pourchaire, Drugovich, Doohan, Vips, Vesti volt a sorrend, majd 9 körrel a leintés előtt jött be a bokszba a biztonsági autó, és folytatódhatott a verseny.

6 körrel a futam vége előtt Lawson ismét nem kérdezett, és meglehetősen simán megelőzte Daruvalát, ezzel átvette a vezetést, miközben a pontszerző helyeken is kemény csaták folytak, de előzés sokáig nem történt.

Aztán 3 körrel a leintés előtt Armstrong próbálkozott meg Daruvala megelőzésével, de nem járt sikerrel, sőt előbb a hatodik helyig csúszott vissza, majd további pozíciókat bukott, és végül pontot sem szerzett.

A versenyt tehát Lawson nyerte Daruvala és Pourchaire előtt, rajtuk kívül Drugovich, Doohan, Vips, Vesti és Ivasza szerzett pontot a sprinten. Az F2-es program a holnap 9:35-kor folytatódik a főfutammal, ahol Sargeant rajtolhat majd az élről.

Frissítés: szombaton késő este érkezett az ítélet, mely szerint Pourchaire, Vips és Armstrong is büntetést kapott. A francia 5 másodperces büntetést kapott, amivel a hetedik helyre esik vissza, Drugovich pedig megörökölte tőle a dobogót. Vips és Armstrong pedig a pontzónán kívül zárt a büntetése miatt, míg Fittipaldi a főfutamra kapott egy 5 rajthelyes büntetést, így a 19. helyről indulhat.

Helyezés Versenyző Csapat Kör Idő Hátrány Intervallum Mph Pont
1 New Zealand Liam Lawson United Kingdom Carlin 21 41'22.995     177.964 10
2 India Jehan Daruvala Italy Prema Powerteam 21 41'26.201 3.206 3.206 177.735 8
3 France Theo Pourchaire France ART Grand Prix 21 41'27.547 4.552 1.346 177.639 6

Ezért váltotta le az eredeti oldaldoboz-koncepcióját a McLaren...

Nézd meg videón a Paul Ricard-pályát!

Előző cikk Logan Sargeant volt a leggyorsabb az F2-esek kvalifikációján, miután Ivasza lekésett az utolsó köréről
Következő cikk F2: Új futamgyőztest avattak a francia főfutamon, 3 tized döntött a dobogóról!