F2: Pourchaire simán győzött, a 18. helyről indulva állt dobogóra a Red Bull-junior!

Theo Pourchaire brutális előnnyel győzött a Forma-2-es bahreini főfutamon Ralph Boschung előtt, míg a Red Bull-junior Zane Maloney a 18. helyről indulva a 3. helyen zárt.

Theo Pourchaire, ART Grand Prix leads Ayumu Iwasa, DAMS and Dennis Hauger, MP Motorsport

Fotót készítette: Mark Sutton / Motorsport Images

Elképesztő, 7,5 tizedmásodperces előnnyel szerezte meg Theo Pourchaire a pole-t a Forma-2-es bahreini főfutamra, akit a tavalyi F3-as bajnok Martins, valamint Verschoor, Hauger, Vesti, Maini, Ivasza és Arthur Leclerc követett a rajtrácson. Cordeel nem tudott elmenni a felvezető körre, ezért csak a bokszból indulhatott.

Pourchaire jól rajtolt és meg tudta tartani a vezetést, Martins viszont nem, így több pozíciót is vesztett. Aztán viszont hatalmas kavarodás jött: Martins rálegyezett Vestire, a dán eltalálta Verschoort, majd nagy kavarodás jött, Vesti, Stanek és Martins pedig kiesett.

Pourchaire az élen maradt, Maini, Boschung és Bearman zseniálisan használta ki az őrületet, mögöttük Ivasza, Fittipaldi és Maloney jött, miközben a biztonsági autós fázis jött a sok ütközés miatt.

Az újraindításnál Maini elengedte a lágy keverékkel érkező csapattársát, Boschungot, aki Pourchaire után eredt, és közel is volt a franciához, de előzési kísérletbe nem tudott fogni. A Red Bull-junior Hauger technikai probléma miatt kiállt, majd több kör elteltével visszatért a pályára.

A mezőny a 11. körben kezdte meg a tervezett bokszkiállásokat, de a top 8 ekkor még kint maradt. Meglepő módon Boschung a lágy keverékkel tovább maradt kint, mint a keményen induló élmezőny, majd a kiállások többsége után virtuálisan Pourchaire állt az élre Boschung, Bearman, Leclerc, Maini és Ivasza előtt.

Leclerc egy remek bevetődéssel előzte meg Bearmant a harmadik helyért, ezt kihasználva pedig Maini is megelőzte a brit Ferrari-juniort, amikor még 16 kör volt hátra a bahreini főfutamból.

Leclerc aztán a dupla balosnál hibázott, így Maini megelőzte, majd további pozíciókat bukott a monacói, a hatodik helyig esett vissza egy elfékezés miatt. A negyedik helyért Bearman és Ivasza csatázott keményen, de nem változott a sorrend.

Nem úgy a hatodik helyért folyó csatában: Leclerc a már eléggé nyúzott gumikon ismét hibázott a 9-es/10-es kombinációban, ezt kihasználva Maloney lépett előrébb. A barbadosi Red Bull-junior nem érte be ennyivel: előbb Ivaszát előzte meg, majd Bearmant is levadászta.

5 körrel a leintés előtt Pourchaire, Boschung, Maini, Maloney, Bearman, Ivasza, Leclerc, Fittipaldi volt a sorrend, az élen pedig Pourchaire előnye közel 14 másodperces volt.

Ivasza hiába próbálkozott, nem tudta megelőzni Bearmant, Leclerc viszont igen, ezzel feljött az ötödik helyre. Egy körrel később már sikerrel járt a japán, és a hatodik helyre lépett.

A futam végén Maloney diktált brutális tempót, és az utolsó előtti körben megelőzte Mainit a harmadik helyért, ezzel a dobogón zárt. Bearman gumijai nagyon elfogytak az utolsó körökre, nem jött össze a pontszerzés a britnek.

A futamot hatalmas, 19 másodperces előnnyel Pourchaire nyerte, majd Boschung, Maloney, Maini, Verschoor, Leclerc, Hadjar, Ivasza, Fittipaldi és Correa következett.

A Forma-2 következő fordulóját két hét múlva rendezik Szaúd-Arábiában, a hétvége záróprogramja, a Bahreini Nagydíj pedig magyar idő szerint 16 órakor indul.

Helyezés Versenyző Csapat Kör Idő Hátrány Intervallum Mph Pont
1 France Theo Pourchaire France ART Grand Prix 32 -       25
2 Switzerland Ralph Boschung Spain Campos Racing 32 19.6 19.600 19.600   18
3 Barbados Zane Maloney Rodin Carlin 32 31.5 31.500 11.900   15

Előző cikk F2: A veterán svájci győzött a szezonnyitón Bahreinben, elfogytak a gumik a futam végére
Következő cikk Az F2-es horrorbalesetben megsérült pilóta „semmi támogatást” nem kapott az FIA-tól