F2: Pourchaire győzött, repülő kerekek a bokszutcában

Théo Pourschaire nyerte az F2 szezonnyitójának főfutamát, de a véghajrában jött az igazi dráma, amikor két autóról is leesett a kerék a bokszutcában egy safety car-os időszak alatt.

Theo Pourchaire, ART Grand Prix, Liam Lawson, Carlin, Calan Williams, Trident

Mark Sutton / Motorsport Images

Dennis Hauger már a felvezető körön elakadt, ugyanis az autója lefulladt és az F2-es gépeket nem lehet újraindítani a pilótafülkéből. Az élről induló Doohan a rajtnál bealudt, azonban Vips elképesztően kapta el a rajtot. Az ötödik helyről rajtoló Boschung másodikként fordult el, Doohan és Pourchaire is visszaesett.

Liam Lawson kemény pillanatokat élt át, felmászott a falra és próbált előre törni, ugyanakkor csak egy helyet sikerült javítania, mivel több autót is ki kellett kerülnie az első kanyarban. Vesti már a futam elején kiesett, mivel a pályán állt meg a megforgott autó, bejött a safety car is.

A negyedik kör végén aztán Vips vezetésével újraindult a futam. Doohan viszont bebújt a célegyenes végén Boschung mellé és feljött a második helyre. Pourchaire pedig elkezdett visszakapaszkodni és már a dobogó alsó fokán állt az ötödik körben. A tegnapi „nagymenő”, a Red Bull japán juniorja, Ivasza Ajumu ma is rengeteg előzést mutatott be. Ekkor már a 12. helyen állt, tíz előzést bemutatva.

Armstrong a tizenharmadik helyről rajtolva zárkózott az első ötöshöz, meg is előzte Boschungot a Camposszal. Ivasza a tegnapi futamgyőztes Verschoor mellett is elment és feljött a kilencedik helyre, legjobb szektoridőket futva. A DAMS versenyzője már 20 éves, de kétségkívül megvan a tempója ahhoz, hogy az F2 élmezőnyében harcolhasson idén.

Felipe Drugovich kezdte meg a kerékcseréket a tizedik körben, míg Vips már négy másodperccel vezetett Doohan előtt. Juri Vips kiállásánál azonban probléma adódott és rengeteg időt vesztett a bokszutcában, mivel túl hamar engedték le az autót. Ezzel teljesen elment a győzelmi esélye az észtnek.

Doohan, aki átvette a vezetést, szintén a bokszba hajtott, az ő kerékcseréje sem volt a leggyorsabb, de a fő probléma a kivezető körön jött, ugyanis az első kanyarban összeért Pourchaire autójával és megsérült az első szárnya. Jack Doohan ezért kénytelen volt ismét a bokszba hajtani, így pedig az ő versenye is teljesen füstbe ment.

Ivasza Ajumu az utolsó helyről rajtolva ekkor az élre állt és a használt lágyakon legjobb köröket futott úgy, hogy majdnem egy kiállásnyi előnye volt Pourchaire-hez és Drugovichoz képest. Doohan harmadjára is kiállt, hogy kemény keverékeket kapjon, de már bőven a mezőny mögött volt ekkor.

Ivasza a tizedik helyre jött vissza, miután 18 körön keresztül nyüstölte a lágyakat. Vips nem adta fel és feljött a top 4-be, amikor a 21. körben megelőzte Boschungot. A Carlin pilótája, Liam Lawson is megelőzte az MP Motorsportos Drugovichot.

Vips három körrel később már Drugovich nyakán volt és feljött a harmadik helyre, szinte biztos, hogy a hiba nélkül simán nyerte volna ezt a futamot. Nissany óriásit küzdött a középmezőnyben, Marino Sato is megérkezett a nyakukra és Verschoort forgatták meg, aminek következtében bejött a safety car.

Aztán jött a dráma, mivel Hauger autójáról leesett a bal első kerék a bokszutcában, de Calen Williams autójáról szintén elrepült a balelső és elzárta a bokszutcát a keresztbe állt autó. Daruvala kerékcseréje sem volt hibamentes, de a másik kettőhöz képest fényévekkel jobb volt.

Két körrel a vége előtt aztán újraindították a futamot, Pourchaire tanárian ment el, míg Ivasza visszaesett a mezőny végére. Lawson a második lett, míg Juri Vips a végén egy leggyorsabb körrel bejött a harmadik helyre.

Helyezés Versenyző Csapat Kör Idő Hátrány Intervallum Pont
1 France Theo Pourchaire France ART Grand Prix 31 -
2 New Zealand Liam Lawson United Kingdom Carlin 31 0.900 0.900 0.900
3 Estonia Jüri Vips United Kingdom Hitech Racing 31 1.700 1.700 0.800
4 Switzerland Ralph Boschung Spain Campos Racing 31 3.800 3.800 2.100
5 New Zealand Marcus Armstrong United Kingdom Hitech Racing 31 4.600 4.600 0.800

Előző cikk Verschoor nyerte az F2 sprintfutamát, új japán csodagyerek a Red Bullnál?
Következő cikk Pourchaire alatt megállt az autó, Drugovich nyerte az F2 kvalifikációját