F2: Pourchaire elképesztő előnnyel a pole-ban, Leclerc öccse 8. hellyel nyitott

A Sauber-junior Theo Pourchaire hatalmas, 7,5 tizedmásodperces előnnyel szerezte meg a pole-pozíciót a Forma-2 bahreini fordulójában, míg Charles Leclerc öccse újoncként a nyolcadik helyen végzett.

Theo Pourchaire, ART Grand Prix

Fotót készítette: Formula Motorsport Ltd

Újoncokkal teli mezőnnyel indult el a Forma-2 2023-as szezonja, hiszen a tavalyi Forma-3-as mezőny színe-java a Forma-1 előszobájába lépett. Így ott volt a mezőnyben Bahreinben – a teljesség igénye nélkül – Martins, Maloney, Bearman, Arthur Leclerc és Hadjar, míg az F2-ben maradt Doohan, Ivasza, Enzo Fittipaldi és Pourchaire is.

Az időmérő elején az immár harmadik szezonját kezdő Pourchaire állt az élre, mögötte Boschung, Hauger, Maini és Doohan következett a bahreini éjszakában, az újoncok közül Maloney állt a legjobban a hatodik helyével.

Boschung autója csúszott meg, miközben Martins a harmadik, Leclerc a negyedik helyre jött fel, Pourchaire pedig jelentős, közel 5 tizedmásodperces előnnyel vezetett az időmérő feléhez érve.

Sok javítást láthattunk, de Pourchaire más szintre lépett, amikor még 5 perc volt hátra az időmérőből: 7,5 tizedes előnnyel vezetett Martins, Verschoor, Hauger, Vesti és Maini előtt.

Martins és Hauger az utolsó körén hibázott, és a többiek sem tudtak javítani az élmezőnyben így Pourchaire-é lett a pole Martins, Verschoor, Hauger, Vesti, Maini, Ivasza és Arthur Leclerc előtt.

Az idei első Forma-2-es futam holnap 14:15-kor fog elrajtolni, a futamot élőben közvetíti az M4 Sport. A verseny fordított rajtrácsos lesz, a 10. helyen végző Boschung indulhat a pole-ból, a 10. rajtkocka pedig Pourchaire-é lesz.

Előző cikk A Red Bull juniorja már a 2024-es F1-es szereplést vette célba
Következő cikk F2: A veterán svájci győzött a szezonnyitón Bahreinben, elfogytak a gumik a futam végére