Jelentés az időmérőről

F2: Piastri megállíthatatlan az időmérőkön, Doohan nagyot villant!

A Prema versenyzője, Oscar Piastri sorozatban ötödször szerezte meg a pole-pozíciót a Forma-2-ben, a második F2-es hétvégéjét teljesítő Jack Doohan pedig a második helyen végzett.

Oscar Piastri, Prema Racing

Formula Motorsport Ltd

A Forma-1-gyel egyetemben a Forma-2 2021-es szezonja is ezen a hétvégén ér véget, és bár Oscar Piastri nagyon közel van a bajnoki címhez, viszont matematikailag még nem behozhatatlan a fiatal ausztrál pilóta előnye.

Az év utolsó F2-es időmérőjét magyar idő szerint péntek este rendezték, ahol a teljes mezőny rögtön kijött a pályára. Az első körök teljesítése után Piastri állt az élre, Svarcman egy, Daruvala pedig közel három tizedre volt az Alpine juniorjától.

A mezőny tovább tudott javítani a köridején, de volt, ami nem változott: Piastri egy 1:35.3-as idővel megtartotta a vezetést, Boschung és Svarcman pedig már három tizedre volt tőle.

Az Alfa Romeo F1-es csapatának igazolása, Csou Kuan-jü (angol átírással: Guanyu Zhou) a nyolcadik helyen állt a kvalifikáció felénél.

Az időmérő vége felé haladva Piastri nem tudott javítani, Svarcman viszont a két lila szektor ellenére is maradt a második – ekkor már csak fél tizedmásodperc volt a hátránya. Boschung a harmadik, Csou a negyedik helyen állt.

Az utolsó körben viszont javítani tudott Piastri, ezzel az övé lett a pole, ráadásul az ausztrál 2 tizedet adott a mezőnynek. A második az F2-ben a múlt héten debütáló Jack Doohan lett, majd Csou, Svarcman, Boschung és Pourchaire következett.

A hétvége első Forma-2-es versenyére holnap 9:20-tól fog sor kerülni, Piastrinak pedig jó esélye van arra, hogy már ekkor bebiztosítsa a bajnoki címét: még 61 pontot lehet szerezni a hétvégén, Svarcman előtt pedig 55,5 ponttal vezet.

Helyezés Versenyző Csapat Kör Idő Hátrány Intervallum Mph
1 Australia Oscar Piastri Italy Prema Powerteam 12 1'35.077     210.296
2 Australia Jack Doohan Netherlands MP Motorsport 11 1'35.290 0.213 0.213 209.826
3 China Guan Yu Zhou United Kingdom UNI-Virtuosi 12 1'35.348 0.271 0.058 209.699

Íme, Räikkönen retro sisakja az utolsó F1-es hétvégéjére...

Előző cikk Pourchaire jól van a dzsiddai F2-es rajtbaleset után, Fittipaldi csonttörést szenvedett
Következő cikk Oscar Piastri az F2 2021-es bajnoka!