F2: Ivasza nyert a kaotikus ausztrál főfutamon, Leclerc a dobogón!

A Red Bull-junior Ivasza Ajumu győzött a rengeteg akciót hozó Forma-2-es főfutamon Theo Pourchaire előtt, Arthur Leclerc és Frederik Vesti pedig nagyot csatázott a dobogóért.

Ayumu Iwasa, DAMS

Fotót készítette: Formula Motorsport Ltd

A sprintfutammal ellentétben a Forma-2-esek főfutama már száraz, napos körülmények között zajlott. A versenyt Ivasza és Pourchaire kezdte meg az első sorból, majd Martins és Hadjar, Maloney és Bearman, valamint Leclerc és Maini következett a rajtrácson.

Ivasza meg tudta tartani a vezetést a rajtnál, őt Pourchaire, Martins és Hadjar követte, mögöttük Bearman, Leclerc, a 3 helyet javító Hauger és Maloney jött, míg Maini a hibája után a 15. helyre csúszott.

A 7. körben Doohan előzés közben leterelte a pályáról Crawfordot, aki a falba csúszott. Az amerikai Red Bull-junior kiesett, bejött a biztonsági autó, és a mezőny jelentős része kijött kerékcserére, csak Vesti, Nissany, Fittipaldi, Maini és Cordeel maradt kint. Bearmannek a bokszban ment neki Hadjar, a Prema versenyzője pedig defektet kapott.

A safety car mögött Vesti, Nissany, Fittipaldi, Maini, Ivasza, Cordeel, Pourchaire, Hadjar volt a sorrend, Nissany pedig nem sokkal az újraindítás után nagyot hibázott, így Vesti meglógott a mezőnytől.

Nissany és Fittipaldi csatázás közben összeért, így Vesti mögé Maini és Ivasza jött fel, míg Hadjar az utolsó szektorban csúszott ki, miután Nissany megpöcökölte, és a 16. helyre esett vissza.

Pourchaire Fittipaldi megelőzésével feljött a 4. helyre, majd Ivasza és ő is megelőzte Mainit, aki további pozíciókat vesztett, így 10 körrel a leintés előtt Vesti, Ivasza, Pourchaire, Hauger, Maini, Martins, Leclerc, Fittipaldi volt a sorrend.

Fittipaldi 5 másodperces büntetést kapott, Nissany a falba tette az autóját, és bejött a biztonsági autó. Vesti és Maini is teljesítette a kiállását, majd a dán egy pillanatra le is futott a pályáról, Fittipaldi pedig a safety car alatt csapta falnak a kocsiját, és úgy érezte, hogy a kerékagy nem volt a helyén. A 10. helyen álló Hadjar 10 másodperces büntetést kapott, amiért veszélyesen tért vissza a pályára a fűnyírása után.

Haugernek Martins már az újraindítási vonal előtt nekiment és kicsúszottak a harmadik és negyedik helyről, Vesti pedig Maloney megelőzésével feljött a 4. helyre. További pozíciócsere az élmezőnyben nem történt, így Ivasza győzött Pourchaire és Leclerc előtt, majd Vesti, Maloney, Daruvala, Verschoor, Doohan, Maini és Stanek jött.

A Forma-2-esek az F1-hez hasonlóan négy hét múlva Bakuban tér vissza, a pontversenyt Ivasza vezeti Pourchaire és Vesti előtt.

Helyezés Versenyző Csapat Kör Idő Hátrány Intervallum Mph Pont
1 Japan Ayumu Iwasa France DAMS 33 1:00'30.247     172.722 25
2 France Theo Pourchaire France ART Grand Prix 33 1:00'31.129 0.882 0.882 172.680 18
3 Monaco Arthur Leclerc France DAMS 33 1:00'31.731 1.484 0.602 172.652 15

A Porsche klasszikus autói közül a legtöbb még manapság is az utakat járja, ebben pedig hatalmas szerepe van a márka külön erre a célra létrehozott részlegének.

Előző cikk F2: Már a verseny kezdete előtt ketten kiestek, Hauger győzött az ausztrál sprinten!
Következő cikk F2: 1 tizeden belül a top 4 a piros zászlóval tarkított időmérőn!