F2: Drugovich kiesett, majd megnyerte a bajnoki címet, Vips győzött a monzai sprinten!

A kiesése ellenére megszerezte a Forma-2-es bajnoki címet Felipe Drugovich, miután Theo Pourchaire nem tudott beférni a top 6-ba a Jüri Vips győzelmével záruló monzai sprinten.

Felipe Drugovich, MP Motorsport

Fotót készítette: Formula Motorsport Ltd

Szombat délután rendezték a Forma-2-es monzai sprintet, amelyen Felipe Drugovichnak remek esélyei voltak a bajnoki címe megszerzésére – a brazil pilóta bármilyen eredménnyel bebiztosíthatta a bajnoki címét, amennyiben a 14. helyről rajtoló Theo Pourchaire nem végez az első 6 hely valamelyikén.

Az első rajtkocka a Mercedes-junior Vestié volt, mellőle Sargeant, mögülük Vips és Ivasza indult, a harmadik sort Daruvala és Verschoor foglalta el, Drugovich pedig a 12. pozícióból hajtott a Forma-1 előszobájának számító sorozat bajnoki címére.

Drugovich az első körben Cordeel autójával ütközött össze, így rögtön kiesett a versenyből, a mezőny hátsó szekciójában pedig Caldwell és Calderon ütközött össze, mindketten feladták a versenyt és bejött a safety car.

A biztonsági autó mögött Vesti, Vips, Ivasza, Daruvala, Sargeant, Verschoor volt a sorrend, Pourchaire pedig továbbra is a 14. pozícióban állt. Az újraindításnál Vips Vesti megelőzésével az élre állt, Sargeant pedig Daruvala mellett ment el, így a 4. helyre jött fel.

Pourchaire nem akart lemondani a bajnoki cím – matematikai – esélyeiről, és két kör alatt feljött a 14.-ről a 11. helyre, de tudta, legalább a 6. helyig kell zárkóznia ahhoz, hogy késleltesse Drugovich ünneplését.

Novalak kocsija a 7. körben egy összeérést követően megsérült, emiatt lengették a sárga zászlót, ráadásul defektet is kapott a fiatal pilóta. Eközben az élmezőnyben egy vonat alakult ki Vesti mögött.

Ivasza a következő körökben visszalassult, és Daruvala és Sargeant is megelőzte a japánt, az élen pedig 2 másodperc feletti volt Vips előnye. Miközben Ivasza azért küzdött, hogy a top 5-ben maradjon, Pourchaire egy vakmerő manőverrel próbált elmenni Lawson mellett, de a kavicságyban kötött ki és visszaesett a mezőny végére.

Ivaszát Verschoor és Armstrong is megelőzte, és később sem javult a tempója, végül a pontszerző helyektől is elbúcsúzhatott. Vesti a 19. körben megfutotta a verseny leggyorsabb körét, így az övé lett az extra pont.

A futamot viszont Vips nyerte meg, Vesti és Daruvala állhatott még dobogóra, a pontszerző helyeken pedig Sargeant, Verschoor, Armstrong, Lawson és Doohan végzett, Pourchaire a 17. helyen futott be.

Bár a bajnoki cím sorsa már eldőlt, még nem ért véget az F2-es bajnokság: holnap 10:05-kor indul a főfutam, illetve két versenyt láthatunk még az F1-es szezon utolsó helyszínén, Abu-Dzabiban is.

Meglepő pilóta lehet a favorit a Haas 2023-as ülésére...

Előző cikk Colapinto nyert az F3-asok sprintjén, a bajnoki éllovas Martins már az első körben kicsúszott
Következő cikk Tömegbalesettel indult az F2-esek monzai futama, Daruvala győzött