F2: A Red Bull japán tehetsége győzött, az élről esett ki a másik Red Bull-junior

A Forma-2 monacói sprintfutamán a Red Bull juniorversenyzői voltak a főszereplők: Ivasza Ajumu győzni tudott, míg Isack Hadjar technikai probléma miatt az élről esett ki.

Ayumu Iwasa, DAMS

Fotót készítette: Formula Motorsport Ltd

Szombat délután, napos időben vette kezdetét a Forma-2-es sprintfutam, amelyen az első rajtsort a két Red Bull-junior, Hadjar és Ivasza foglalhatta el, a második sorból Daruvala és Crawford, a harmadikból Verschoor és Maloney indulhatott.

Az élmezőny sorrendje nem változott a rajtnál, majd az alagút után Novalak találta el Maini autóját, aki megpördült, és a mögötte érkező Leclerc, Nissany, Boschung és Hauger már nem tudta elkerülni a hirtelen megálló kocsit. Nissany és Boschung kiesett, a többi érintett pedig visszaesett a mezőny végére. Az esetért Novalak 10 másodperces büntetést kapott.

Az újraindításnál Hadjar motorhiba miatt az élről esett ki, így a sorrend az alábbi volt a 6. körben: Ivasza, Daruvala, Crawford, Verschoor, Maloney, Doohan, Martins, Pourchaire, Vesti, Cordeel.

Az élen Ivasza és Daruvala tudott elnyúlni a többiektől, de mindez mit sem ért, hiszen miután Cordeel a falba tette az autóját, bejött a safety car. Az állás ekkor Ivasza, Daruvala, Crawford, Verschoor, Maloney, Doohan, Martins, Pourchaire volt a pontszerző helyeken, és 6 köre maradt még a versenyből a mezőnynek.

A mezőny végén Hauger reptette meg a kocsiját a kerékvető segítségével, Ivasza pedig 3 kör alatt 5 másodperc feletti előnyt épített ki az élen. A pontszerző helyeken már nem történt változás, így Ivasza győzött Daruvala és Crawford előtt, a leggyorsabb körért járó pont pedig Doohané lett.

A hétvége utolsó Forma-2-es futamát, a főfutamot vasárnap 9:50-től fogják rendezni, a versenyt élőben közvetíti az M4 Sport, a pole-ból Frederik Vesti rajtolhat.

Előző cikk F2: Leclerc autót tört, Mercedes-junior a pole-ban!
Következő cikk F2: Vesti nyert és átvette a vezetést a pontversenyben, Doohan nagyot bukott