Drugovich tökéletes versenyzéssel nyerte a 3 safety carral is tarkított F2-es sprintfutamot

A Formula 2 brazil újonca, Felipe Drugovich hibátlan versenyzést bemutatva nyerte az F2 fordított rajtrácsos futamát a Red Bull Ringen, amelyet háromszor is félbeszakított a safety car.

Felipe Drugovich, MP Motorsport, 1st position,  Louis Deletraz, Charouz Racing System, 2nd position, and Dan Ticktum, Dams, 3rd position, on the podium

Felipe Drugovich, MP Motorsport, 1st position, Louis Deletraz, Charouz Racing System, 2nd position, and Dan Ticktum, Dams, 3rd position, on the podium

Mark Sutton / Motorsport Images

Az MP Motorsport brazil pilótája a rajtot, és az azt követő 3 újraindítást is tökéletesen megoldotta, esélyt sem adva a második helyen autózó Louis Deletraznak a támadásra. Mire engedélyezték a DRS-t, Drugovich mindig legalább 1 másodperccel vezetett már a svájci pilóta előtt.

Drugovich a leggyorsabb kört is többször megautózta, és tökéletesnek érezte a versenyét: „Igazából szinte tökéletes volt. Nagyon büszke vagyok a csapatra, hogy így meg tudták szerelni az autót” – nyilatkozta a verseny után.

Drugovich mögött a második helyért remek csata alakult ki Deletraz, és a 7. helyről a 3.-ra feltörő Marcus Armstrong között, aki fantasztikus dupla előzést mutatott be Giuliano Alesi, és Dan Ticktum ellen a 4-es kanyarban.

Flames pour from the rear of Giuliano Alesi, HWA Racelab

Fotó készítője: Mark Sutton / Motorsport Images

Alig egy perccel később azonban Alesi autója kigyulladt, vastag füstfelhővel borítva be a pályát, ez idézte elő az első safety cart. Már majdnem elrajtolt a mezőny, amikor Sean Gelaelnek is félre kellett állnia, ezért a biztonsági autó egy extra körig bent maradt még.

Éppen, hogy újraindult a verseny, de a mezőny elengedését követően Jehan Daruvala kilökte Luca Ghiottot a 4-es kanyarban, aki le is fulladt a pálya szélén, előidézve a második safety cart. Guanyu Zhounak a kavicságyba kellett menekülnie, hogy elkerülje a megpördülő olaszt.

Felipe Drugovich, MP Motorsport, leads Louis Deletraz, Charouz Racing System, Christian Lundgaard, ART Grand Prix, and the rest of the field

Az újraindítást követően az addig kiválóan versenyző Armstrong alatt is megállt azonban az autó. Az új-zélandi pilóta a 3-as kanyarig már nem jutott el, és végül az emelkedőről visszagurulva, egy versenybíró segítségével tudott kitolatni a pályáról.

Az első 5 ezután már nem változott, Deletraz mögött Ticktum, Robert Shwartzman, és Christian Lundgaard hajtott. A legnagyobb csata a 6. helyért folyt, ahol a veterán F2-es Nobuharu Matsushita sikerrel verte vissza Mick Schumacher összes támadását.

Nobuharu Matsushita, MP Motorsport, leads Mick Schumacher, Prema Racing

Schumacher mögött az utolsó pontszerző helyet Jack Aitken szerezte meg, miután a főfutam győztese, Callum Ilott hibázott a verseny végén.

Az F2 következő fordulóját, hasonlóan a Forma-1-gyel, szintén a Red Bull Ringen tartják a jövőhéten.

Előző cikk Mick Schumacher a 2. helyről dobta el az autót, Ilott nyerte az F2 első versenyét
Következő cikk Schumacher 3. lett, , Shwartzman a 11. helyről nyerte az F2 főversenyét a Hungaroringen