Colapinto nyert az F3-asok sprintjén, a bajnoki éllovas Martins már az első körben kicsúszott

Izgalmasan indult a nap Monzában, hiszen az F3-asok már a délelőtt folyamán összecsaptak a szezon utolsó sprintfutamának keretein belül. A futamot végül a pole-ból induló Franco Colapinto nyerte, de közel sem volt egy sima futam.

Franco Colapinto, F3

Fotót készítette: FIA F3

Megrendezték az F3-asok idei utolsó sprintfutamát is, ahol fontos pontokért küzdhetett a hét, még a bajnoki címre esélyes pilóta, miután a tegnapi kvalifikáción Isack Hadjar hibázott, a falba állt egy megcsúszás után és ezzel a bajnoki második nagyon megnehezítette a saját dolgát.

Franco Colapinto kezdte az élről az F3-asok fordított rajtrácsos sprintfutamát és a rajtnál szépen el is tudott jönni Caio Collet előtt. Az élmezőny teljesen simán jött el, a bajnoki éllovas Victor Martins azonban már az leső körben kicsúszott és visszaesett a mezőny végére.

Martins Leclerc autójával ért össze, a monacói is öt helyet hátrébb csúszott. Szmoljar tegnap pole-t szerzett, így a tizenkettedik helyről rajtolhatott, azonban a kiváló rajt és a háromhelyes javítás ellenére rémálommá vált hamar az ő futama is, hiszen a második körben a kavicságyba csúszott.

Szmoljar vissza tudott térni, de rengeteg törmeléket hordott fel a pályára. O’Sullivan sem örülhetett sokáig, miután a falba csúszott. Egy rövid sárga zászlós időszak után érkezett a biztonsági autó is a pályára. Tóth László kiválóan kezdte a futamot, a biztonsági autós időszak kezdetéig a tizennyolcadik helyig jött fel.

Az újraindítást egészen a nyolcadik körig elhúzták, Colapinto tökéletesen indította el a mezőnyt, míg Collet lemaradt és Marti meg is előzte őt, de a spanyol pár kanyar után visszacsúszott az ötödik helyre. A tizedik körben Hadjar volt kénytelen visszatérni a bokszba, miután megsérült az első szárnya.

Tóth folyamatosan lopózott előre, a tizenkettedik körben már a tizenhatodik helyen állt. Az utolsó öt körre összeállt teljesen a mezőny, így egy vonat alakult ki a pályán. A második helyre felmászó Bearman az utolsó előtti körben megcsúszott, de a pályán tudta tartani az autót.

Marti nagyon visszacsúszott, Leclerc ellen csatázott a nyolcadik helyért, míg Victor Martins vissza tudott kapaszkodni a tizedik helyre. Az utolsó kanyarban Bearman megpróbálta megszerezni a győzelmet, de Colapinto tartotta magát. Tóth László a végül a huszonkettedik lett.

Helyezés Versenyző Csapat Kör Idő Hátrány Intervallum Mph Pont
1 Argentina Franco Colapinto Netherlands Van Amersfoort Racing 18 34'09.813     182.589 10
2 United Kingdom Oliver Bearman Italy Prema Powerteam 18 34'10.246 0.433 0.433 182.550 9
3 Brazil Caio Collet Netherlands MP Motorsport 18 34'11.922 2.109 1.676 182.401 8

Itt a vége, bejelentést tett a Porsche! - hivatalos

Előző cikk Doohan volt a leggyorsabb, drámai balesettel ért véget az F2-esek monzai kvalifikációja
Következő cikk F2: Drugovich kiesett, majd megnyerte a bajnoki címet, Vips győzött a monzai sprinten!