Az újonc Beckmann volt a leggyorsabb az első F2-es tesztnapon

A mai napon megkezdte a 2021-es szezonra való felkészülését az F2 mezőnye, az első bahreini tesztnapot pedig a német újonc, David Beckmann nyerte.

David Beckmann, Charouz Racing

Formula Motorsport Ltd

A Forma-1 megérkezése előtt a hét elején még a Formula 2 mezőnye játssza a főszerepet Bahreinben, ahol az F1 első számú utánpótlássorozata a Forma-1-es verseny betétfutamait adja majd.

A délelőtti edzés leggyorsabb pilótája a Williams fejlesztőpilótája, az idei évre a Carlinhoz igazolt Dan Ticktum lett, míg a legtöbb kört az MP Motorsport egyelőre csak beugrós újonca, Richard Verschoor teljesítette 38 körrel.

A délutáni program során a legtöbb pilóta versenyszimulációkat futott, azonban mivel az F2 „költségcsökkentés” jegyében mindössze 8 szett gumit adott a csapatoknak a 3 napra, a legtöbb kört a szintén újonc Bent Viscaal teljesítette 40 mért körrel, a Prema bajnokesélyese, a 13. helyen végző Robert Svarcman például csak 13 kört futott délután.

A leggyorsabb az edzés végén a Charouz újonca, David Beckmann lett, mögötte a második F2-es évét kezdő Christian Lundgaard, és a tavalyi F3-as bajnokság 2. helyezettje, Theo Pourchaire végzett.