Motorsport.com hírek

David Schumacher az első hét formula-versenyén hatszor állt dobogóra

Rettentő erősen kezdte formulaautós pályafutását Ralf Schumacher fia, aki egy remek karrier előtt állhat.

David Schumacher, Rasgaira Motorsports
Podium: race winner Leon Köhler, Rasgaira Motorsports, second place David Schumacher, Rasgaira Motor

Mint ismeretes, David Schumacher nemrég kezdte el a professzionális pályafutását a formulaautók világában. A 16 esztendős tehetség az arab F4-ben mutatkozott be, és Abu Dhabi után Dubaiban is nagyon jól ment, ahol nem mellesleg megszerezte az első győzelmét.

Az első hét formaautós versenyén összesen hat alkalommal állt a dobogón a legifjabb Schumacher, ami igazán erősnek mondható, pláne úgy, hogy nemrég még gokartban ült, és ezek az autók nem mondhatóak gyengének. A bajnokságban ugyanazt a 160 lóerős Tatuus-Abarth versenygépeket használják, mint az ADAC F4-ben, ahol David április 14-én debütál, akárcsak évekkel ezelőtt Michael Schumacher fia, Mick tette meg ugyanezt.

David Schumacher utolsó dubai versenyén is dobogóra állhatott volna, de összeütközött Charles Weerts autójával, így a 100%-os teljesítmény nem jöhetett létre, amiért csalódott is volt az ifjonc pilóta.

Schumacher az Auto Bild Motorsport kérdésére elmondta, nagyon élvezte az első két versenyhétvégéjét az F4-ben, miközben a dobogó legfelső fokán is ünnepelhetett. David jól érzi magát, és alig várja, hogy újra ott legyen a rajtnál.

Ralf büszke a fiára, és szerinte remek munkát végzett, de az F1-et is megjárt édesapa igyekezett rámutatni arra a tényre, hogy az európai hadszíntér már más kihívást fog jelenteni számukra, ahol úgy gondolja, Davidnak ugyancsak helyt kell állnia.

Motorsport Hungary Facebook

A következő versenyhétvégén az arab F4-ben visszatér Abu Dhabiba. Miután Schumacher hiányzott az idény első négy futamáról, csak a negyedik helyen áll, és 38 pont a hátránya a vezető Weerts mögött.